2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği iyi niyet sözleşmesi imzalandı

2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği iyi niyet sözleşmesi imzalandı

Alanya'da yerel yönetimin ve kent sakinlerinin ortak aklını temsil eden Alanya Kent Konseyi, kentin geleceği ve çözüm odaklı işbirliği için önemli bir adım attı. İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin ve ekibi, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ı ve Yürütme Kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette Alanya Kent Konseyi tarafından kentsel sorunlar ve çözüm önerilerini içeren 2024 Mahalli İdareler seçimi öncesinde her sene hazırladığı tarımdan, turizme, ulaşımdan, imar ve şehir sorunları raporunu içeren 74 sayfadan oluşan Yerel Bilgilendirme Raporuyla birlikte 2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı.

ŞAHİN “KENT KONSEYİ ALANYA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Alanya Belediye Başkanı Adayı Mehmet Şahin “Konsey tarafından hazırlanan “2024 Mahalli İdareler Seçimi Kentsel Sorunlar ve İşbirliği İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladık. Şehrin en dinamik oda, dernek ve kurumlardan oluşan Alanya kent konseyinin görüşleri kentin ilerlemesi açısından çok çok önemlidir. Bizler de bu görüşleri önemsiyoruz sivil toplumla yol almak kentin vizyonu, geleceği, hak ve hukuku açısından bizler için kıymetlidir. Misafirperverlikleri için Kent Konseyi Başkanı’mız Nurhan Özcan ve Yürütme Kurulu üyelerine çok teşekkür ederim.” Açıklamasında bulundu.

banner111

ALANYA’NIN ORTAK AKLIYIZ

Bu konuda açıklama yapan Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkan Adayı Sayın Mehmet Şahin’e teşekkür ederiz. Alanya’nın ortak aklı olarak kentin nabzını tutan bir çatı kuruluşuz. Ortak paydamız Alanya ilkesiyle tarafsız uzlaşmacı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Başkan Özcan “Bu iyi niyet sözleşmesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76. Maddesine göre kurulan 26313 Sayılı Kent Konseyleri Yönetmeliğine göre çalışmalarını sürdüren Alanya Kent Konseyi'nin 2024 Mahalli İdareler seçimi öncesinde hazırladığı yerel bilgilendirme raporuyla birlikte sunulan ve Alanya Belediye Başkan Adayı arasında sorumluluk, işbirliği ve toplumsal çözümlere olan bağlılığı vurgulayan bir belgedir.

Alanya’da hazırlanmış olan en kapsamlı rapor özelliğini taşıyan Yerel Bilgilendirme Raporumuz Alanya’nın köklü sorunlarını ele alıp sorunlar ve çözüm önerileriyle birlikte kapsayıcı ve katılımcı bir modelle hazırlanmıştır.  Kent konseyini ziyaret eden başkan adaylarına yerel bilgilendirme raporuyla birlikte iyi niyet sözleşmesini imzalatacağız.” Açıklamasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83