banner203

Aday adayı Özcan’dan tepki

Aday adayı Özcan’dan tepki

Milletvekili aday adayı Özcan, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu'na yönelik atılan hamlelere tepki göstererek, "Kadınların temel hakları üzerinde oynanmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi

banner111


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Aday Adayı Nurhan Özcan, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu'na yönelik kaldırılma talebine tepki gösterdi. Özcan, "Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Aday Adayı olarak, Türkiye'nin içinde bulunduğu genel seçim sürecinde yaşanan gelişmeler ve kadın hakları konusunda duyulan kaygılarla ilgili olarak sizlerle düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Son dönemlerde bazı çevreler tarafından, kadınlarımızın temel haklarını ellerinden almayı hedefleyen ve bu amaçla 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a müdahale etmeyi amaçlayan girişimleriyle huzurumuzu bozmaktadırlar.
Bu bağlamda, tüm kadınlarımızın ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda, CHP olarak bu mücadeleye öncülük etmekte ve kadınlarımızın haklarını sonuna kadar savunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecinde ve İstiklal Mücadelesinde, kadınlarımızın en ön saflarda yer alarak ülkemiz için fedakârlıklarda bulunduklarını asla unutmamalıyız. Atatürk'ün önderliğinde gerçekleşen bu büyük devrim, kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik yaşama eşit haklarla katılımını sağlamıştır.
'MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ'
Bugün karşı karşıya olduğumuz durum, geçmişte kazanılan bu hakların yok sayılması ve kadınlarımızın yaşamlarında geriye doğru bir adım atılmasını teşvik eden bir anlayışın yansımasıdır. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kadınlarımızın bu haklarına yönelik her türlü saldırıya karşı duracak ve mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.
'ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ'
Kadınların yaşam hakları, eğitim hakkı, çalışma hakkı ve şiddetten korunma hakkı gibi temel hakları üzerinde oynanmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu bağlamda, 6284 Sayılı Kanun'un korunması ve kadınlarımızın haklarının daha da güçlendirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte, tüm kadınlarımızı ve halkımızı yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Birlikte, kadınlarımızın ve ülkemizin geleceği için mücadele edeceğiz. Türkiye'nin aydınlık yarınlarına hep birlikte yürüyeceğiz" dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83