banner203

AGC'den çağrı: Meclis kararları ilana çıksın

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri AGC Başkanı Gaye Coşkun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AGC Center’da misafirlerini yönetimi ile beraber ağırlayan AGC Başkanı Gaye Coşkun tebrikleri kabul etti. Ziyarette konuşan Karadağ, AGC’nin örnek bir seçim gerçekleştirdiğini söyledi. 

AGC'den çağrı: Meclis kararları ilana çıksın

Coşkun da, “Rekabet insana daha iyiyi aramayı da getiriyor. Rekabetin güzel tarafı bu. Daha iyi ene yapabiliriz? Üyeye daha fazla nasıl dokunabiliriz çabamız vardı. Bize görev verildi. Bundan sonraki süreçte derdimiz hem bu çabayı sürdürmek hem de bütün arkadaşlarla yol almak. Siyasilerden de destek taleplerimiz var. Medyada da hiçbir şey eskisi gibi değil. Bütün yaptığımız iş dövize endeksli. Kağıttan başlayan ciddi anlamda maliyet artışları ile karşı karşıyayız. Maliyetler artarken pazar genişledi mi? Reklamveren sayısı arttı mı? Bütçeniz nasıl gelişti diye sorun. Hiçbir şekilde artıya dönmedi. Eksiye döndü. Anadolu medyasının desteklenmesi gerekiyor. İnternet Medya Yasası’nın bir an önce çıkması gerekiyor. Önümüzdeki en önemli engellerden birisi bu. Yerel medyanın desteklenmesi amacıyla birtakım istihdam teşviklerine ihtiyacımız var. Belediye Meclis kararlarının özetle yerel gazetelerimizde yayınlanmasını istiyoruz. Bu yasal altyapısı olan bir çalışma. Bunu Basın İlan Kurumu tanıyor. Alanya be Antalya Büyükşehir Belediyelerinden bunu istiyoruz. İstanbul, İzmir’de olduğu gibi yerel gazetelerimizde meclis kararları yayınlansın istiyoruz.
Yerel medya  bağımsız kaynakları ile güçlendikçe basın da özgürleşecek." dedi.
Alanya’nın sorunlarının ülkenin sorunlarından bağımsız olmadığını aktaran Karadağ da, internet üzerinden yayın yapan bazı kişilerin suiistimallerde bulunduğunu ifade etti. Karadağ, “Meclis kararlarının desteklenmesi kararında çok haklısınız. Basın kuruluşları ekonomik olarak gücünü elde ettiğinde bağımsız haber yapma imkanını elde ediyor” diye konuştu.

banner111

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83