banner203

AGC Medya Başarı Ödülleri sahiplerini buluyor 

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin Geleneksel Medya Başarı Ödülleri Töreni 17 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek. Alanya medyasından ödül almaya hak kazanan gazeteciler ve ulusal meydanın önemli isimleri Alanya Medyası’nın gurur gecesinde ödüllerini alacaklar. 

AGC Medya Başarı Ödülleri sahiplerini buluyor 

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Türkiye’de bir çok meslek örgütünün artık yapmakta zorlandığı  Geleneksel Medya Başarı Ödülleri Yarışması’nı sürdürmeye devam ediyor. Jüri değerlendirmesi neticesine geçtiğimiz aylarda tamamlanan 2021 Yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışmasında ödül alan 21 Alanyalı Gazeteci 17 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek muhteşem bir tören ile ödüllerini alacak. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Ulusal Medya Yılın Gazetecisi, Yılın Televizyoncusu ve bu yıl ilk kez Yılın Haber Fotoğrafı Ödülü de taktim edilecek.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun ödül töreni öncesi yaptığı açıklamasında şunları söyledi:  ‘Alanya’daki yazılı ve görsel medyada hizmet üreten gazetecilerin çalışmaları ile katıldıkları, jüri üyeleri tarafından değerlendirilen eserler arasından ödül almaya hak kazananlar geçtiğimiz aylarda belirlenmişti. Bu arkadaşlarımız törenle ödül ve hediyelerini alacaklar. 

YILIN GAZETECİSİ TOKER 

Yine Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu her yıl kendi içinde yaptığı değerlendirme ile ulusal basından gazetecileri yılın gazetecisi ve televizyoncusu olarak seçiyor. Pandemi nedeniyle geçmiş yıllarda aksayan bu geleneğimiz 2022 yılında kaldığı yerden devam edecek. Gazete Haberi dalında araştırma haber ve yazıları ile gazetecilikte fark yaratan meslek duayeni Sözcü Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker’e Yılın Gazetecisi ödülü verildi. 

banner111

YILIN TELEVİZYON HABERCİSİ GÖRMEZ 

Televizyon dalında ise diplomasi ve uluslararası alandaki haberciliği ile TRT Haber’den Haber Koordinatörü Ahmet Görmez’e Yılın Televizyoncu Gazetecisi ödülü verildi. 

İLK KEZ FOTOĞRAF ÖDÜLÜ 

AGC Yönetimi, son yıllarda haber fotoğrafçılığı alanında yaşanan mesleki eksikliğe dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık yaratmak üzere bu yıl ilk kez ulusal medya düzeyinde Haber Fotoğrafçılığı alanında ödül verilmesi kararı aldı. Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Yardımcısı Haber Fotoğrafçısı  Erhan Sevenler’e Haber Fotoğrafçısı Ödülü verildi.  

17 Ekim Pazartesi günü Alaiye Resort Otel’de yapılacak tören ile 2021 yılının başarılı gazetecileri ödüllerini ve hediyeleri alacak. Gazetecilerin emeğinin ödüllendirildiği yarışmamız mesleki kaynaşma ve motivasyon sağlaması ile de önemli. İlçe protokolümüzün yanı sıra bölgemiz ve ulusal medyamızdan önemli gazetecilerin katılacağı törenimizde ödül alacak tüm meslektaşlarımızı şimdiden tebrik ederim.’ 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2022, 12:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83