banner203

AK Parti Alanya'dan bayram zirvesi

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Ramazan Bayramı öncesinde alınması gereken önlemler ve önerilerini Kaymakam Ürkmezer’e ve Belediye Başkanı Yücel’e sundu.

AK Parti Alanya'dan bayram zirvesi

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla Türkiye’nin her bölgesinden yerli turist akınına uğrayan Alanya’da bu yıl geçen yıllarda ki bayram tatillerinde görülen olumsuzlukların tekrar yaşanmaması maksadıyla AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu bugün Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ederek şehrin sıkıntılarını ve kaygılarını dile getirdi. Önümüzde ki Ramazan Bayramı öncesinde alınması gereken tedbirler  konusunda fikir alışverişinde bulundu ve önerilerini sundu.

banner111

Gerçekleşen Toplantıların ardından açıklamalarda bulunan Başkan Toklu; “Alanya, Türkiye’nin önde gelen turizm kentlerinden birisidir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin oldukça fazla uğrak noktalarından biri olmuştur. Sezonun başlaması ve Ramazan Bayramı vesilesi ile kentimizde konaklama, trafik, güvenlik, fırsatçılık, çevre temizliği ve hijyen denetimi, eğlence alanlarının olduğu bölgelerin denetimi, araç park problemleri ile tarihi alanlara yapılan ziyaretlerde yaşanan yığılmalar şehrimizin disiplinini olumsuz yönde etkiledi. Bu dönemde denetimlerin yerel yönetimin, büyükşehir’in ve kurumların her hangi bir aksaklığı sebebiyet vermeyecek şekilde koordineli bir çalışma planı içerisinde olmaları şarttır. Bir diğer önemli konu ise geçtiğimiz yıllarda yaşanan yoğunluk araçlarda, parklarda ve bahçelerde yatan, gece eğlencelerinin gerçek dışı görüntüleri sosyal medyalardan araştırılmadan, doğruluk derecesi bilinmeden sıkça paylaşılmıştı. Bu görüntüler Alanya'mızın marka değerine ciddi derecede zarar vermektedir. Bizler Alanya’mızın bu duruma düşmemesi için ne gerekiyorsa yapmakla, Alanya’mızın imajını korumakla mükellefiz.  Bu sene Ramazan Bayramı öncesi bu aksaklıklara sebebiyet verilmemesi adına Alanya Kaymakamımız Sn. Dr. Fatih Ürkmezer’e önerilerimizi arz ettik. Ardından Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat Yücel ile birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantıda bu konular üzerinde ki önerilerimizi ve kaygılarımızı kendilerine sunduk. Kentte gerekli disiplinin ve konforunun sağlanması ve denetimlerin arttırılması hem vatandaşlarımız hem de şehrimize gelen misafirlerimiz açısından büyük önem arz ediyor. Buradan yerel yönetimin ve Büyükşehir'in önerilerimiz doğrultusunda gerekli önlemleri alacaklarını umut ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 11:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83