banner203

Alanya Belediyesi'nden teknelerle ilgili açıklama

Alanya Belediye Encümeni bugün Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında toplandı. Toplantıda 3 Ağustos akşamı Alanya İskelesi’nde yaşanan kavga olayına karışan teknelerle ilgili karar çıktı.

Alanya Belediyesi'nden teknelerle ilgili açıklama

Belediye Encümeni’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir; Olaya karıştığı tespit edilen ve Belediye ruhsatına ve işyeri açma ruhsatına sahip olan teknelerden “Macellan” ile ilgili belgeler süresiz olarak encümen kararınca iptal edilmiştir. Turizm işletme belgesi ile faaliyet yaptığı belirlenen diğer tekne “Larsense” için de ilgili bakanlık ile yazışmalara başlanarak belgelerinin iptalleri yönünde sürecin takibi yapılmaktadır. Bilindiği üzere Her iki tekne de Kaymakamlık makamının oluru ile belediye zabıtası tarafından mühürlenerek 30 gün boyunca ticari faaliyetten men edilmişti.

banner111

 

Mühürlenen teknelerden “Macellan” Belediye işyeri açma ruhsatı ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm işletme belgesi bulunmaktadır. “Larsense” adlı teknenin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca işletme ruhsatı bulunmaktadır.

 

Bazı basın yayın organlarında mühürlenen teknelerin halihazırda kaçak ve ruhsatsız şekilde çalıştıkları yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83