banner203

Alanya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde beyaz güvercin uçurdular

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Alanya Özel Eğitim Anaokulu’nda özel bir etkinlik düzenlendi. Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Alaattin Keykubat Anaokulu’nun da ortaklığıyla Alanya Özel Eğitim Anaokulu’nda 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşturmak için beyaz güvercinler özgürlüğe uçtu. “ENGELLERİ KALDIRIRSANIZ BİZDE UÇARIZ” sloganı ile uçurulan güvercinler ve balonlar gökyüzünde uçarak bir şölen edasıyla gözden kayboldu.

Alanya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde beyaz güvercin uçurdular

Alanya Özel Eğitim Anaokulu müdürü Serkan AKTAŞ; “Bu özel günde bizi yalnız bırakmayan ve her gün bize destek veren değerli misafirlerimize teşekkür ederiz. Engelleri Kaldırırsanız Bizde Uçarız sloganı ile gökyüzüne gönderdiğimiz kuşlar özel çocuklarımız için farkındalık oluşturur ve toplumda daha rahat bir yaşam süreriz’ dedi.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi okul müdürü Şen Nur AYKUT ‘Bu özel günde öğrencilerimizle burada olmaktan çok mutluluk duyduk. Fen Lisesi ve Özel Eğitim Anaokulu arasında ortak olarak yapılan “ Özel Arkadaşım” e-twinnig projesi ile Öğrencilerimizin özel çocuklarla tanışması, onlarla kaynaşıp arkadaşlık kurmasını amaçladık. Bugün burada başlayan arkadaşlık dostluğa dönüşecek ve özel arkadaşlarımız için her zaman çalışacağız. Onların engellerini kaldırmak için gayret edeceğiz.’  dedi.

Etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz “Öncelikle böyle özel bir günde bu güzel etkinliği düzenleyen Alanya Özel Eğitim Anaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, bu anlamlı günde desteklerini gösteren Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve Alanya Alaattin Keykubat Anadoluna teşekkür ediyoruz. Bu tür farkındalık etkinliklerini önemsiyoruz, hepsine katılıp, özel öğrencilerimizin yanında olmak için gayret gösteriyoruz. Gökyüzüne saldığımız beyaz güvercin ve balonların farkındalık oluşturması dileği ile Sevgi her engeli aşar diyoruz” dedi

banner111

Etkinlik fen lisesi öğrencilerinin e-twinning projesi kapsamında Alanya Özel Eğitim Anaokulu ve Alaattin Keykubat Anaokulu öğrencilerine kitap okuması ile devam etti. Öğrenciler bahçede doyasıya eğlendi ve kendilerine ikram edilen ikramlıkları yiyerek kaynaştı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 09:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.