banner203

Alanya'da festivalin ilk gününde Seda Sayan sahne aldı

20. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin ilk gününde Seda Sayan konseri ile coşku en üst seviyeye ulaştı. Konser alanını hınca hınç dolduran vatandaşlar muhteşem bir konsere tanıklık ederken, gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Alanya'da festivalin ilk gününde Seda Sayan sahne aldı

2 yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin 20’ncisi büyük bir coşkuyla başladı. Yörük Göçü ile başlayan festival Alanya Belediye arkasında düzenlenen Seda Sayan konseri ile devam etti. Konser alanı hınca hınç dolarken, on binlerce vatandaş ilk olarak sahneye çıkan Onur Kırış ile eğlenceye başladılar. Muhteşem şarkılar ile alanı dolduran vatandaşları coşturan Onur Kırış’ın ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşlara seslendi.

“2 yıldır sizleri çok özledik” diyerek sözlerine başlayan Başkan Yücel, “Pandemi sonrasında hepimizin moral ve motivasyon olarak böyle güzel etkinliklerde bir arada olmaya ihtiyacı vardı. Alanya’nın en büyük, en önemli festivalinde sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. 3 gün boyunca sanatla, kültürle, eğlenceyle, dolu dolu, keyifli bir festival yaşayacağız. 20 yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimiz, şehrimizin dışa açılan penceresi ve dünya kültürlerinin buluşma noktasıdır. Festivalimiz, artık Türkiye’de yapılan en önemli festivaller arasında gösterilmektedir. Şüphesiz ki, bu başarının altında tarihine, kültürüne, doğasına ve yaşadığı kentin değerlerine sahip çıkan tüm Alanya’nın imzası var” dedi.

banner111

SEDA SAYAN’A ÇEYİZ SANDIĞI VE GELİN ÇİÇEĞİ

Başkan Yücel, kısa süre önce evlenen Seda Sayan’a ceviz ağacından tamamen el işçiliği oymalı çeyiz sandığı, ipek kozasından gelin çiçeği ve üzerine resminin işlendiği su kabağı hediye etti. Seda Sayan, çeyiz sandığında bulunan Alanya Koza Ürünleri Kooperatifi Kadınları tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirterek, “Yıllardır sahnedeyim. Aldığım en güzel hediye. Teşekkürler Alanya” dedi.

ALANYA İPEĞİ SEDA SAYAN’IN EVİNİ SÜSLEYECEK

Ünlü şarkıcıya hediye edilen çeyiz sandığının içinde bürümcük kumaşı ipek, Alanya ipeğinden yapılmış ipek örtü, mendil, el örgüsü dantel örtü, elde dokunmuş yüzde yüz ipek el dokuma Alanya Kuşağı, ipek dokuma Alanya Fuları,  marul cam bardak altlığı için örülmüş el örgüsü ipek dantel yer aldı.

Hediyelerin ardından konser coşkusu kaldığı yerden devam etti. En sevilen şarkılarını Alanyalı vatandaşlar için seslendiren Seda Sayan konseri geç saatlere kadar coşku ile devam etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.