Alanya'da proje okulu sayısı 10 oldu

Alanya da Proje Okulu Sayısı 10 oldu. Kestel Sultan Alpaslan Anadolu Lisesi de Hasan Çolak Anadolu Lisesi gibi proje okulu oldu. Bu tercih döneminden itibaren kademeli olarak sınavla öğrenci almaya başlayacak. Kestel Sultan Alparslan Anadolu Lisesi ilk etapta lise birinci sınıf düzeyinde 90 öğrenci alınacak. İkinci yeni proje okulu ise Türkler Güzel Sanatlar Lisesi oldu. Bu yıl diploma puanı ve yetenek sınavı ile öğrenci almaya başlayacak.

Alanya'da proje okulu sayısı 10 oldu

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kestel Sultan Alpaslan Anadolu Lisesi de aynı Hasan Çolak Anadolu Lisesi gibi proje okulu oldu. Bu tercih döneminden itibaren kademeli olarak sınavla öğrenci almaya başlayacak. İlk etapta 9.sınıflara 90 öğrenci alacağız. 2.Yeni Proje okulumuz da  Türkler Güzel Sanatlar Lisesi oldu.Bu yıl Diploma puanı ve yetenek sınavı ile öğrenci almaya başlayacaktır.
Alanya, doğusundan batısına proje okulları yönünden Türkiye'deki en zengin ilçelerden biri haline gelmiştir. Başta Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız.

Alanya'da LGS puanı ile öğrenci alan okullarımız

banner111

1. Hüseyin Girenes Fen Lisesi (HGFL)
2. Kestel Sultan Alpaslan Anadolu Lisesi (KSAAL)
 3.Hasan Çolak Anadolu Lisesi (HASÇAL)
4. Türkler Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi(TBISBL)
5. Alanya Proje İmam Hatip Anadolu Lisesi (APİHAL)
6. Demirtaş Proje İmam Hatip Anadolu Lisesi(DPİHAL)
7. Konaklı Ümit Altay Turizm ve Otelcilik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi(Yiyecek-İçecek Alanı ve Konaklama-Seyahat Alanı)
8. Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Bilişim Teknolojileri Alanı ve Elektrik-Elektronik Alanı)
9.Türkler Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi(Yetenek+Diploma puanı)
10.Türkler Güzel Sanatlar Lisesi (Resim-Müzik)Yetenek+Diploma puanı)
Önemli not: Sadece yukarıda adı yazılan ilk 8 okulumuza gidecek öğrencilerin LGS sınavına girmesi gerekmektedir. Ancak Türkler Güzel Sanatlar Lisesi ve Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi yetenek ve diploma puanı ile öğrenci alırken açık lise, anadılu liseleri, imam hatip liseleri, meslek liseleri ve mesleki eğitime gidecek öğrencilerimizin LGS sınavına girmelerine gerek yoktur. Bu okullarımıza diploma puanı üstünlüğüne göre yerel yerleştirme ile girilecektir.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83