Alanya'daki miniklerden örnek yardım

Alanya Müftülüğü’ne bağlı Hz. Hatice 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda eğitim gören minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını bayram hediyesi olarak yetim kardeşlerine bağışladılar.

Alanya'daki miniklerden örnek yardım

Kur’an kursu öğreticisi Emine İnci ve Ayşegül Yiğit rehberliğinde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ı ziyaret eden minik öğrenciler, harçlıklarını biriktirdikleri kumbaralarını yetimlere ulaştırılmak üzere İlçe Müftüsü İlhan’a teslim ettiler.

Minik öğrencilerle yakından ilgilenen ve duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Müftü İlhan, şu ifadelere yer verdi:

banner111

“Yüce dinimiz İslam, yetime sahip çıkmayı, onları koruyup gözetmeyi, onlara adaletle davranmayı emreder.  Yetimle ilgilenmek, merhamet göstermek ve ihtiyaçlarını karşılamak, iyiliği dünyaya yeniden egemen kılmak için atılan en büyük adımlardan biridir. Allah Resûlü (s.a.v) “Ben ve yetime kefil olan (kol kanat geren) kimse cennette böyle (yan yana) olacağız.” buyurmuş ve aralarını hafifçe ayırarak işaret parmağıyla orta parmağını göstermişti. (Buhari, Talak, 25.) Anne şefkatinden yoksun baba merhametinden mahzun yetimlerimize belki anne şefkati ve baba sevgisi veremeyiz ama yapacağınız yardımlarla hayata tutunmalarına, iyi bir birey olarak yetişmelerine yardımcı olarak yeryüzünde başka çocukların da kendileri gibi öksüz ve yetim kalmalarına neden olabilecek olumsuzlukların önüne geçmelerine vesile olabiliriz. Bu gaye ve yardımlaşma ruhuyla farkındalık ve duyarlılık oluşturan minik yavrularımızı ve onlara rehberlik eden Kur’an kursu öğreticilerimizi tebrik ediyorum. Minik yavrularımızın bu yardımlarıyla yetimlerimiz de bayram sevinci yaşayacak, yüzleri gülecek inşallah. Vatandaşlarımız da Allah’ın bizlere emaneti olan yetimlerimize destek olmak için YETIM yazıp 5601’e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirler. Yüce Rabbim, bütün hayırseverlerimizin hayır ve hasenatlarını kabul eylesin. Rabbim yetimlerin, mazlumların, mağdurların, çaresizlerin ümidi olan ülkemize ve milletimize zeval vermesin.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83