Alanya Keçiboynuzu Üreticileri Birliği kuruldu

Alanya Keçiboynuzu Üreticileri Birliği kuruldu


Yüksek besin değerleri ile oldukça faydalı bir bitki olan keçi boynuzu birliği kurulması için uzun süredir çalışma yürüten üretici Duran Yılmaz, Alanya ilçe tarım müdürü Mehmet Rüzgar’ın elinden kuruluş izin belgesini aldı.

KEÇİ BOYNUZU ARTIK EMİN ELLERDE!
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Alanya keçi boynuzu üreticiler birliği başkanı Duran Yılmaz, ‘’Keçiboynuzu çok değerli bir bitki. Faydaları saymakla bitmez. Yıllardır bu özel bitkinin daha kaliteli şekilde üretilmesi ve vatandaşa ulaşması için çaba sarf ettik. Gerekli olan tüm kriterleri tamamlayarak başvurumuzu yaptık. Çok şükür bugün İlçe Tarım Müdürümüz sayın Mehmet Rüzgar beyin elinden kuruluş izin belgemizi aldık ve çok mutluyuz. Keçiboynuzu artık emin ellerde.’’ diye konuştu.

ALANYA’MIZA BİR BİRLİK DAHA KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ!
Öte yandan, Birlik başkanı Dursun Yılmaz’ın ardından bir açıklama yapan Alanya İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar, ‘’ Alanya'mıza bir Birlik daha kazandırmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Uzun emekler sonucunda Alanya keçi boynuzu üreticiler birliğinin Kuruluş iznini aldık. Üreticimiz çok kıymetli kardeşim Duran Yılmaz Birliğin kurucu Başkanı olarak çok emek verdi. Kendisini kutlar, emekleri için çok teşekkür ederim. Alanya'mıza hayırlı olsun’’ dedi.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83