Alanya Müftülüğü yardımlarına devam ediyor

Alanya Müftülüğü yardımlarına devam ediyor

Alanya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesinin ilçemiz genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri devam ediyor.

banner111

Alanya Müftülüğüne bağlı Din Görevlileri kardeşliğin, ikramın, iyiliğin inananları sardığı, bereketinin arşa ulaştığı rahmet iklimi Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlar için seferber oluyor.
Yardım faaliyetleri kapsamında Mahmutlar Mahallesi Adem Ünal Camii İmam-Hatibi Turan Hancı rehberliğinde Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi ve hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan; içerisinde un, yağ, şeker, tuz, bulgur, pirinç, salça, makarna, mercimek, çorba, nohut, fasulye gibi temel ihtiyaç gıdalarının olduğu yardım paketleri Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan'ın da katılımıyla önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 
Mahmutlar Mahallesi Adem Ünal Camiindeki yardım çalışmalarına katılan ve kısa bir konuşma yapan Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan şu ifadelere yer verdi:
‘’Değerli kardeşlerim, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Ramazan-ı şerifiniz mübarek olsun. Cenab-ı hak rahmetinden mağfiretinden hakkıyla istifade etmeyi ve sonunda ebedi azaptan Kurtuluş müjdesi almayı nasip eylesin inşallah. Ramazan, bütün varlığıyla bereket rahmettir, kulluk ve taattir. Müminlerin birbirlerinin kardeşlik hukukunu en güzel ifa ettikleri bereketli bir aydır.  Yardımlaşmaktır, kardeşliktir.
Bizde o açıdan Müftülük olarak din görevlisi hocalarımız olmak üzere birçok faaliyetlerde fakirin ve fukaranın yanında yer almaya gayret ediyoruz. Bugün burada Adem Ünal Camisi'nde Turan Hancı hocamızın yapmış olduğu çalışma sonucunda hayır sahiplerinin destekleriyle Ramazan kolilerini hazırladı ve inşallah bu sunumdan sonra da fakir ve fukaraya ulaştırılacaktır.
Biz Ramazan’da soframızda gönül huzuruyla iftarımızı açarken kardeşlerimizin de bu anlamda mahrum olmamalarını o iftar sofralarında onların da o nimetlere ulaşma noktasında gayret etmemiz bizim ibadetimize, huzur almamıza sebep olacaktır.
Gelin bu ramazanda ebedi hayatta azığımızı taşıyacak fakirlerin yanında olalım onların sofralarında, onların gönüllerinde yer almaya çalışalım
Bu çalışmada emeği geçen Turan Hocamıza, hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı hak hayırlarını kabul eylesin inşallah. 
Cenab-ı Hak bu günlerimizi daha hayırlı günlere ulaştırsın, bereketli günlere ulaştırsın. Ramazan'ın sevincini yaşamayı, bayramın sevincini yaşamayı, ülkemizde daima huzur ve güvenliğin sevincini yaşamayı rabbim cümlemize nasip eylesin diyor hepinizi hürmetle tekrar selamlıyorum Allah'a emanet ediyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83