banner203

Alanya o habere yanıt geldi: “Talihsiz bir açıklama”

Alanya o habere yanıt geldi: “Talihsiz bir açıklama”

Ak Parti Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Baran Demiral, Alanya’da bazı basın organlarında yer alan “Mahmutlar satılıyor” şeklindeki habere istinaden bir açıklama yaptı.

Demiral, açıklamada şunları söyledi:

“Alanya’da bazı basın organlarında ‘Memleket satılıyor’ şeklinde açıklamada bulunulmuş, bahse konu olan durumla alakalı gerekli bilgilerin doğru kaynaklardan alınmadığı içinde tarafımızca değerli basın mensuplarımıza ve halkımıza açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

6306 sayılı Kanun’un 6’ncı maddesinin beşinci fıkrasının (e) bendinde “Hazine mülkiyetinde olup bu Kanun  kapsamında Bakanlığa  tahsis  edilen  taşınmazları; Kanun kapsamında Bakanlıkça kamulaştırılan taşınmazları ve yürütülen uygulamalar neticesinde Bakanlık payına düşen taşınmazları, dönüşüm projeleri özel hesabına gelir elde etmek amacıyla kiralamaya ve satmaya,”  ve (g) bendinde “Rezerv yapı alanlarında gelir ve hasılat getirecek her türlü uygulama yapmaya” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yetkili olduğu hüküm altına alınmıştır.
 
6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca “Rezerv Yapı Alanı” olarak talep edilen Mahmutlar Mahallesi 858 ada 1 nolu parselin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğüne tahsisi için dosya Valiliğimize gönderilmiştir.

783.562 km² vatan toprağımızda, hele Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız şu günlerde yapılan bu açıklamayı talihsiz bir açıklama olarak görüyor, saygılarımı sunuyorum.”

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83