“Alanya ülkeyi kalkındırıyor, raylı sistem gelmeli!”

Alanya’nın sorunlarını meclis kürsüsünde ve sorunun olduğu yerden sık sık gündeme taşıyan İyi Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, parti teşkilatına yaptığı ziyarette özellikle ulaşımla ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekip raylı sistemin gelişmişlik göstergesi olduğunu ifade etti.

“Alanya ülkeyi kalkındırıyor, raylı sistem gelmeli!”

Ulaştırma Bakanına otoyol ihalesini ve raylı sistemi sorduğunu ancak tatmin edici yanıt alamadığını söyleyen Aykut Kaya, “İhale kapsamına bakınca proje Antalya-Alanya otoyolu ancak kapsamı Serik-Konaklı Alanya’ya bile gelmiyor. Sorunu çözecek bir yol değil. ‘Sorunu bir bütün olarak çözmeye çalışın’ diyoruz. Trafik en çok Serik ve Antalya arasında yoğunlaşıyor. Orayı da göz ardı edip sorunun bir kısmını çözmeye çalışıyorlar. Yine Konaklı ve Alanya arasında sıkışıklık olacak. Milletimizin gelirinden, bütçeden yapılacak harcamalar stratejik planlamalar yapılarak hayata geçirilmeli. Antalya – Gazipaşa arasında raylı sistemin hayata geçirilmesi gerekiyor. Trafiği rahatlatacak, etkileşimi artıracak ekonomi için faydalı olacak proje raylı sistemdir. Sıradan muamele görecek bir ilçe veya il değiliz. 20 milyar dolar turizmden katkısı olan bir şehiriz. Sıradan bir yer muamelesi yapılamaz. Alanya’nın kalkınması demek, ülkenin kalkınması demektir” dedi.

banner111

Alanya’da raylı sistem gibi vizyoner projenin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Kaya, “Teleferik vizyoner bir proje değildir. Güzel bir proje ama vizyoner değil. Raylı sistem olursa vizyonerliği ortaya koyar. İyi belediyecilik geldiğinde 2050’deki ihtiyaçları çözecek belediyecilik sergileyeceğiz. Günü kurtaran değil, geleceği kurtaracak hizmetleri hayata geçireceğiz. Alanya’da hem ilçe başkanımız hem belediye başkan adayımız ile seçim sürecindeki çalışmaları istişare ediyoruz. Bu süreçte her fırsatta burada çalışmalara katılıp adayımıza destek olacağız. Tek vücut olarak çalışacağız” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83