Alanya'ya tatile gelen Ukrayna vatandaşı Müslüman oldu

Alanya'ya tatil yapmak üzere gelen Ukrayna vatandaşı Olena Haman, Alanya Müftülüğü’nde düzenlenen törende kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Alanya'ya tatile gelen Ukrayna vatandaşı Müslüman oldu

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğü’ne başvuran Ukrayna uyruklu Olena Haman için Alanya Müftülüğü’nde "İhtida Merasimi" düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Olena Haman’a özlü bilgiler verildi. Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz, şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa’nın Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı kelime-i şehadet ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz” dedi.

banner111

Müftü İlhan’ın konuşmasının ardından Olena Haman kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İsmini de Müslüman bir isimle değiştirmek isteyen Olena Haman, “Fatma” ismini aldı. İhtida merasimi Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı. Alanya Müftüsü İlhan, İslamiyet’i seçen ve “Fatma” adını alan Ukrayna vatandaşı Olena Haman’ı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83