banner203

Alanya’da Norveçlileri darp eden taksicinin cezası kesildi!

Norveçli Kim Hansen ve eşi Caroline Hansen, geçtiğimiz temmuz ayında Alanya'da bir taksi durağında demir sopayla darp edildiklerini iddia etmişlerdi. Olayın ardından AESOB Disiplin Kurulu, söz konusu taksici hakkında kararını verdi. Taksici 3 ay süreyle meslekten men edildi.

Alanya’da Norveçlileri darp eden taksicinin cezası kesildi!

Hansen ailesi, Alanya’da tatil yaparken bir taksiye binmek istemiş, ancak taksicinin yüksek ücret talebi nedeniyle anlaşamamışlardı. Tartışmanın büyümesi sonucu taksici tarafından fiziksel saldırıya uğradıklarını iddia etmişlerdi. Saldırının ardından AESOB Disiplin Kurulu, taksiciyi geçici olarak üyelikten men cezası verdi. Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, ise konuyla ilgili açıklamasında Norveçli turistlere özürlerini iletti ve esnafın müşteri memnuniyetini önemsediğini belirtti. Akkaya açıklamasında, “Arkadaşımızın aldığı kararlar doğrultusunda birlik disiplin kurulumuz gerekli işlemleri gerçekleştirmiştir. Söz konusu arkadaşımız, üç ay meslekten men cezası almıştır. Oda başkanı olarak, bu olaydan etkilenen Norveçli turistlerimize özürlerimizi iletiyoruz. Esnafımızın bu tür olaylara karışmasını asla tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz. Her bir arkadaşımız, esnafımız ve taksicimiz, müşteri memnuniyetini önemsemeli ve davranışlarıyla buna dikkat etmelidir. Çünkü bu iş bizim geçim kaynağımızdır. Yönetim kurulu adına, Norveçli misafirlerimize tekrar özürlerimizi iletiyorum” dedi.

banner111

‘EKMEK TEKNELERİNE SAHİP ÇIKSINLAR’

Denetimlerin devam ettiğini ve müşterilere iyi davranış sergilemelerinin önemli olduğunu vurgulayan Akkaya denetimler hakkında şu ifadeleri kullandı: “Denetimlerimiz şu anda aynı şekilde devam etmektedir. Denetimler, kaymakamlığımızın öncülüğünde tüm konularda yapılmaktadır. Safari denetimleri ve taksilerle ilgili denetimler gerçekleştirilmiştir. Son zamanlarda denetimler biraz amacından sapar oldu. Bu konuda Kaymakam Bey’le gerekli görüşmeleri yaptık ve durumu ele aldık. Esnafımızı mağdur edecek bir duruma sokmamak için çaba gösteriyoruz. Taksimetre zammıyla ilgili olarak, zam taleplerimizi gerekli kurumlardan zamanında alırız. Esnafımıza düşen görev ise taksimetrelerini açmak ve müşterilerimizi istedikleri yere götürmektir. 20 metre ileriye gidecek bile olsa zaten indi bindi parası ödeniyor. Müşterilerimiz önemlidir ve onların isteklerine uygun davranışlar sergilemeliyiz. Kısacası esnafımızdan, müşterilere iyi davranışlar sergilemesini ekmek teknelerimize sahil çıkmalarını talep ediyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83