Alanya’da öğretmenlerden şiddete tepki

Alanya’da öğretmenlerden şiddete tepki

Alanya’da bir okulda, müdür yardımcısına öğrenci velisi tarafından şiddet uygulanmasına sendikalar ortak tepki gösterdi.

Alanya’daki eğitim sendikaları ilçedeki Bilgi Bulut İlkokulu’nda yaşanan öğretmene şiddet olayına ortak tepki gösterdi.

Okul binası önündeki açıklamaya tüm eğitim sendikaları, okulun öğretmenleri ile veliler katıldı.

Sendikalar adına ortak yapılan açıklamada konuşan Antalya Eğitim Birsen İl Başkan Yardımcısı Abuzer Gündoğar, eğitimciye şiddete dur demek, seslerini yetkililere duyurmak, çözüm bulma iradesini harekete geçirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Gündoğar, “Son üç ayda öğretmen ve okul yöneticilerine yapılan saldırıların yanında geçtiğimiz hafta 11 Mays Perşembe saat 12:15 sularında görevinin başında okul müdür yardımcımıza yapılan saldırıyı asla kabul etmediğimizi haykırıyor ve şiddetle kınıyoruz. Öğretmene görevi başındayken yapılan saldırının insanlık dışı olduğunu yetkililerden bundan sonra öğretmenlerimizin işlerini huzur ve güvenle yapabilmeleri için sesimize kulak vermelerini ve gerekli kanuni düzenlemelerin bir an önce yapılması hususunu duyurmak istiyoruz.
 

banner111

Görevinin başında, yarınlarımızı emanet edeceğimiz, ülkemizin geleceği sevgili çocuklarımızı, üst düzey insanlık değerleri ile donatmak için, tüm birikimlerini ortaya koyan, hiç tereddüt etmeden ülkemizin en ücra köşelerinde vatan severlik duygusu ile göreve giden öğretmenlerimize, yapılacak her türlü saldırıyı, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından sendika temsilcileri ve katılımcılar öğretmene şiddeti alkışlarla protesto etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83