Alanya’da uyuşturucu parasını hastaneden çıkarıyorlar

Alanya’da günlerdir gündem olan Alanya Eski Devlet Hastanesi’nin talan olmasına Hilmi Türkeli tepki gösterdi. Türkeli eğer müdahale edilmezse daha kötü şeyleri olacağını söyledi.

Alanya’da uyuşturucu parasını hastaneden çıkarıyorlar

Geçtiğimiz günlerde eski devlet hastanesinin talan edildiği anlar vatandaşların kamerasına yansıdı. Görüntülerin kısa sürede yayılmasının ardından tepkiler arttı. Fığla Mahalle Muhtarı Hilmi Türkeli’de yaşanan olaya sessiz kalmadı. Türkeli yaptığı açıklamada kimsenin sorumluluk almak istemediğini dile getirdi.

banner111

Muhtar Türkeli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” Mahallemizde bulunan eski devlet hastanesi madde bağımlılarının uyuşturucu parası bulmak için talan edilmektedir hastanenin para eden tüm malzemelerini söküp gidiyorlar.  Kablolar kapılar pencereler demirler ve en son koca hastanenin arıtma cihazını sökmüşler su kurak dönemde günlerce su boşa aktı.  ASATI arıyorum bize ait değil deyip dönüyor sağlık müdürlüğü bir şey yapamıyor. En sonunda ASATA yaptırdık bu hırsızları defalarca yakalattım ama ne hikmetse ceza almıyorlar ve benden önce çıkıyorlar yolda karşımdan geldiğini görüyorum.  İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle istişare ederek bir şeyler yapmaya çalıştık maalesef bir sonuç alamadığımız gibi binaya ait güvenliklerin de geri çektiler. Şu anda hırsızlar gece gündüz fark etmiyor gelip rahat bir şekilde söküp gidiyorlar. Ben İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle görüşüyorum İl Sağlık Müdürlüğümüzde yetki orayı ara diyor.  İl Sağlık Müdürlüğümüz ile görüştüm Milli Emlağa atıyor Milli Emlak ile görüştüm. İl Milli Emlağın diyor velhasıl bir sorumlu bulamadık. Ben mahalle muhtarı olarak Alanya Antalya tüm kamu yetkililerine sesleniyorum buradaki insanlar normal insanlar değiller madde bağımlıları yarın öbür gün bu binaları mesken edinecekler buraya yerleşecekler.  Burada bir önlem almak bu kadar mı zor yarın telafisi mümkün olmayan olaylarla karşılaşacağız.  Herkesin çoluğu çocuğu oralar sakin diye sokaklarda Allah rızası için yetkililerimizden bir önlem almalarını rica ediyorum. Yıkılacaksa yıkılsın yapılacaksa yapılsın bekçi mi polis mi görevlendirirsiniz bir önlem alın. Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum mahalleli her gün beni arıyor her şeyi bıraktık hastanenin durumuyla uğraşıyoruz muhattap olacak yetkilide bulamadık devletimizin milli serveti bu kadar sahipsiz kalmasın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83