banner203

Alanya’da yeni sanayi sitesi için müracaat başladı

Alanya’da yeni sanayi sitesi için müracaat başladı

Metal İşleri Odası Başkanı Açman, 100 dönüm araziye inşa edilecek yeni sanayi projesi için 250 üyenin müracaatta bulunduğunu açıkladı.

Başkanlığa seçilmesi ile üyelerine verdiği sözleri tutmak için kolları sıvayan Alanya Metal İşleri Odası Başkanı Ali Rıza Açman, Kestel Mahallesi’nde inşa edilen Sanayi Sitesi’nde dükkanı olmayan üyeleri dükkan sahibi yapmak için Sanayi Çalışanları Küçük Sanayi Kooperatifi’ni kurdu.

Başkan Açman, Kooperatif nezdinde yaptığı çalışmalar sonucu Kestel’de sanayi sitesinin yanında 100 dönüm arsanın İmar Planı’nda Sanayi olarak ayrılması yönünde Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile ortak bir karar aldı. Başkan Açman, 100 dönümlük alanın sanayi olarak ayrılması sonrası dükkanı olmayan üyelere de kooperatife üye olması yönünde çağrıda bulundu.

banner111

Başkan Açman’ın çağrısıyla 100 dönümlük arazi üzerine yapılacak dükkanlar için 250 esnaf kooperatife üye olurken, her gün üye sayısının arttığı bildirildi. Başkan Açman, ” Yeni Sanayi Sitesi Projesi’ne talep çok fazla. Sanayi Sitesi için arazimiz kısıtlı ama üyelerimizden de talep çok” dedi.

Açman sözlerini şöyle sürdürdü: “Bize her konuda destek veren Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’in döneminde bu projenin temelini atıp, üyelerimize dükkanlarını teslim etmek istiyoruz. Başkanımız Adem Murat Yücel’e sanayi esnafımıza verdiği desteklerden dolayı da çok teşekkür ediyorum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83