banner203

Alanya’daki skandala Cumhurbaşkanı Erdoğan el attı

Alanya’daki skandala Cumhurbaşkanı Erdoğan el attı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Alanya’da gezi teknesi çalışanı olduğu iddia edilen kişilerin saldırısına uğrayan ve Alanya’yı tüm Türkiye’ye rezil eden olaylarda mağdur edilen gurbetçi genç Cemil Akgün’ü, Almanya’nın Neuss kentindeki evinde ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmiş olsun dileklerini söyledi.

Ülke dışında yaşayanların da Türkiye’nin asli ve asil unsurları olduğunu dile getiren Sırakaya, “Türkiye’de yaşayan her bir kardeşimiz ne kadar değerliyse, yurt dışında yaşayan her bir kardeşimiz de Türkiye için o denli kıymetli ve değerlidir. İnsan olmak şiddete temelinden karşı olmayı gerektiren bir unsurdur. Bugün burada Cemil kardeşimizin maruz kalmış olduğu, hiçbir şekilde tasvip edilmesi mümkün olmayan bu saldırıyı lanetlediğimizi, bu saldırıya karşı duruşumuzu da net olarak ifade ediyoruz. Bugün Cemil kardeşimize Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim, geçmiş olsun temennilerini getirdim ve yaşanan bu üzücü hadiseyle ilgili olarak, ilk günden beri Cemil kardeşimizle irtibatta olduğumuz gibi bundan sonra da tüm bu sürecin takipçisi olacağımızı ve adaletin gerçekleşmesi konusunda da yapılması gereken sürecin her türlü katkısını sunmaya devam edeceğimizi de bilmenizi isterim” dedi.

Sırakaya, ilgili tüm yetkililerle temasa geçip bir kamu görevlisinin ihmali söz konusuysa bunu sonuna kadar takip edeceklerini vurgulayarak, konuya ilişkin ihmali olan kişilerle ilgili tahkikatın başlatıldığını ve tüm yetkililerin bu konunun takipçisi olacağını ifade etti.

banner111

Bir kişi hakkında herhangi bir suçlama olması durumunda gereğini yapacak yargı makamlarının olduğunu hatırlatarak, kimsenin yargı dağıtma noktasında şahsi hareket edemeyeceğinin altını çizen Sırakaya, “Biz burada sadece adaletin tecelli etmesi konusunda hassasiyetimizi ifade etmek istiyoruz. Kimin yanlışı varsa, kimin noksanı varsa, kimin hatası varsa bu hatanın bulunması ve adaletin tecelli etmesi, konuyla ilgili olarak, yasamayla ilgili bizim üzerimize düşen görevi sonuna kadar takip edeceğimizi bilmenizi isterim.” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83