Alanya’nın yaylalarında yoğun mesai

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Konya sınırındaki yaylalarında yol bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor.

Alanya’nın yaylalarında yoğun mesai

banner111

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Alanya ekipleri, belirlenen program dahilinde Alanya kırsalındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Kırsal mahalle ve yaylalarda yaşayan vatandaşların konforlu bir ulaşım yapabilmeleri için yollara tek tek bakım onarım yapılıyor. Vatandaşların yaylalarına daha rahat gidebilmeleri için yapılan çalışma kapsamında Dikmetaş, Söğüt, İkievli ve Çamlıca yaylaları ile Alanya’nın Konya sınırında bulunan  Barcın yaylasında bakım ve onarım çalışmaları tamamlanırken,  Küçüklü Yaylası ve Taşatan Banlıca yolunda  bakım ve onarım çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaylaların yanı sıra yayla güzergahında bulunan Yalçı ve Gümüşkavak Mahallesi yolunda da dolgu, sıkıştırma ve stabilize çalışmaları gerçekleştiriliyor. Toslak, Yenice ve Gümüşgöze  mahalle yollarının çevre temizliği, çalı ve ot kesme işi de ekipler tarafından tamamlandı.  

FAKIRCALI VE ÜZÜMLÜ’YE DUVAR

Demirtaş Vadisi’nde bulunan Fakırcalı Mahallesi grup yolunda da Alanya Kırsal alan ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle yoluna genel bakım ve onarım çalışması yapılırken, heyelan ve göçük tehlikesi olan noktalara da taş duvar yapılıyor. Dim Vadisi’nde bulunan Üzümlü Mahallesi’nin asfalta hazırlanan yolunda da heyelan riski olan noktalara taş duvar yapım çalışmaları sürüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83