banner203

Alanya’yı Lyon’da temsil etti 

Avrupa'nın en büyük üçüncü fuar alanı Lyon Euroexpo Türk kültürü festivaline ev sahipliği yapan Festiculture adlı etkinliğe Alanya’dan  Alüminyum sektöründe öncü firma Akdeniz Metal Alüminyum Şirketi tarafından katılım sağlandı.  

Alanya’yı Lyon’da temsil etti 


Lyon’da düzenlenen Festiculture fuarında Alanya’yı MÜSİAD Alanya Şubesi Başkan Yardımcısı iş insanı Ömer Özdemir temsil etti. Akdeniz Metal markası ile fuarda her yıl olduğu gibi yerini alan Özdemir’i Lyon Başkonsolosu Müslüm Aygün ile Ticari Ateşe Umay Göksu’da yalnız bırakmadı 
Organizatörler, etkinliğin amacını Türk tarihi, kültürü, sanatı, mutfağı, sanayi sektöründeki üretim alanın zenginliklerini Fransızlara tanıtmak ve yurt dışında yaşayan Türkleri bir araya getirmek olarak değerlendirmekte. 100 dolayında stantta Türk mutfağına özgü ürünlerin yanı sıra üretim ve endüstri alanında 300 stanttın yer aldığı organizasyonda Alanya’yı ve kaliteli üretimi temsil etmenin haklı gururunu yaşadığını belirten Özdemir, “Fuara Türkiye'den birçok firma katılırken Alanya'dan biz katılım göstererek geçen yıllarda olduğu gibi temsil görevimizi yerine getirdik. Oldukça verimli bir fuar. Fransa ve çevresindeki ülkelerden gelen başta Türkler olmak üzere farklı milletlerden ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bölgemiz adına ticari girişim ve görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Lyon’da ki hem başkonsolosluk hem de ticari ataşemiz de hem bizleri hem diğer katılımcıları yalnız bırakmadı. Fuarda yaptığımız görüşmelerle özellikle Avrupa başta olmak üzere farklı ülkelerde büyüyen inşaat sektörüne kendi üretimlerimiz ile değer katıyoruz. Bu sayede hem ülke ekonomisine hem de Alanya ekonomisine katkı sağlıyoruz" diyerek teşekkür etti. 
Festikültür; Türkiye'yi ve kültürünü tanımak isteyen birçok Türk severin talebi üzerine Türkiye'yi tüm yönleriyle keşfetmek amacıyla 2010 yılında hayata geçirildi. Lyon bölgesinde kısa sürede kaçırılmayacak bir etkinlik haline gelen Türkiye Fuarı, 2019 yılında ilk kez Paris'te kapılarını açarak büyük bir coşku ve olağanüstü bir ilgi uyandırmıştı. Fuar o tarihten buyana ‘Ziyaret Et, Gör, Yaşa Türkiye'yi Fransa'da sloganı ile devam etmekte.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83