Ali Oğuz Parkı tamamlandı

Gazipaşa’da simge haline gelen ve uzun yıllar atıl vaziyette bekleyen eski Ali Oğuz Petrol, Gazipaşa Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde restore edildi. Eski petrolün bulunduğu alan parka çevrilip, kamuya kazandırıldı.

Ali Oğuz Parkı tamamlandı


Gazipaşa Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılan 18 uygulaması kapsamında eski Ali Oğuz Petrol’ün bulunduğu alanda park çalışması yapıldı. Gazipaşa’nın simgesi haline gelen ve uzun süredir atıl vaziyette bekleyen eski Ali Oğuz Petrol’ün binası, Oğuz Ailesi’nden alınan izinle aslına uygun şekilde restore edildi. Bina içerisine Gazipaşa’nın eski fotoğrafları yerleştirildi. Bina çevresine peyzaj çalışması yapılarak Ali Oğuz Parkı vatandaşların kullanımına açıldı.
“ALİ OĞUZ PARKIMIZ GAZİPAŞA’MIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN”
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Yeni Mahallede yaptığımız 18 uygulaması ile Gazipaşa Belediyesi’ne park alanı olarak kazandırdığımız eski Ali Oğuz Petrol’ün bulunduğu alanda park projemizi tamamladık. İlçemizde bir simge haline gelen ve kent kimliğinde önemli bir nokta olan petrol istasyonu binasını, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz iş insanı Sayın Ali Oğuz’un ailesinin de izniyle, aslına uygun olarak koruyup etrafına da vatandaşlarımızın faydalanabileceği park ve yeşil alan oluşturduk. Ali Oğuz Parkımız Gazipaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83