ALKÜ'de kıyasıya rekabet

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) öğrenci ve personeline yönelik spor turnuvaları düzenlendi. Kıyasıya rekabetin sonunda kazananlara ödüllerini ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan verdi.

ALKÜ'de kıyasıya rekabet

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Spor Bilimleri Fakültesinin katkılarıyla ALKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Spor Turnuvaları düzenlendi. 28 Kasım – 29 Aralık 2022 tarihleri arasında futbol, basketbol ve voleybol branşlarında organize edilen turnuvalar “Futbol Erkek Öğrenci”, “Futbol Erkek Personel”, “Basketbol Erkek Öğrenci”, “Voleybol Kadın Öğrenci” ve “Voleybol Erkek Öğrenci” olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştirildi. Turnuvada, toplam 69 karşılaşma oynanarak 500’ü aşkın öğrenci ve personel spor yapma imkânı buldu. Çekişmeli geçen turnuvaların ardından finale çıkan takımlar şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı. Oynanan final maçları sonucunda birinci ve ikinci olan takımlara ödülleri ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş tarafından veridi.

“DOSTLUK KAZANDI”

Ödül takdiminden önce finalistlere tebriklerini ileten Rektör Kalan, bu tür organizasyonların sporu sevdirmesinin yanı sıra birlik ve beraberliği de aşıladığını ifade etti. Keyifli ve çekişmeli bir final izlediklerini dile getiren Rektör Kalan, “Turnuvada mücadele ederek ter döken tüm takımlarımızı kutluyorum. Tabi ki her müsabakanın, her mücadelenin bir kazananı olacaktır. Bence oynanan tüm müsabakaların bir kazananı var o da “Dostluk”… Ben başta aranızda gelişen bu güzel dostluğu tebrik ediyorum. Ardından da bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere de teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi. Organizasyon, ödül takdiminin ardından sona erdi.

Turnuvalar sonucunda dereceye giren takımlar:

Futbol Personel:

Şampiyon       : Yapı İşleri Daire Başkanlığı

2. Olan Takım: İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

Futbol Öğrenci :

Şampiyon       :   Gazipaşa MRB MYO

2. Olan Takım: Spor Bilimleri Fakültesi

Basketbol Erkek Öğrenci :

Şampiyon: Tıp Fakültesi

2. Olan Takım: Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi

Voleybol Kadın Öğrenci :

Şampiyon        : Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

2. Olan Takım: Spor Bilimleri Fakültesi

banner111

Voleybol Erkek Öğrenci :

Şampiyon       :  Spor Bilimleri Fakültesi

2. Olan Takım: Tıp Fakültesi 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83