ALKÜ Rektörü Kalan'dan iftira davası

ALKÜ Rektörü Kalan'dan iftira davası

ALKÜ Rektörlüğü tarafından, Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında ortaya atılan iftiralar ve iddialarla ilgili yapılan açıklamada, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında açılmış herhangi bir idari ya da adli soruşturma bulunmamaktadır” denildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Kime ait olduğu bilinmeyen, yayın hayatına bir ay kadar önce başlayan ve sitesinde yayın künyesi bile bulunmayan sözde bir ‘basın yayın’ organında yer alan, sonrasında Alanya’daki başka yayın kuruluşlarınca da yer verilen üniversitemiz ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında ortaya atılan gerçek dışı iddialara yönelik kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma gereği doğmuştur.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında Yüksek Öğretim Kurumu Denetleme Kurulu Başkanlığı’na gönderildiği iddia edilen ‘dilekçe’ gerçek dışıdır. Bununla birlikte, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında açılmış herhangi bir idari ya da adli soruşturma da bulunmamaktadır. ALKÜ bünyesinde görev yapmayan bir kişi tarafından, sahte bir isimle verildiği şüphe götürmez gerçek dışı suçlamalarla dolu bu dilekçeye kamuoyunun itibar etmeyeceğine inancımız tamdır. Bu çirkin isnatlarda isimleri geçirilen onurlu ALKÜ çalışanları, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve bu çevrelerle, yüce Türk adaleti önünde hesaplaşacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.” ifadelerine yer verildi.

banner111

Bunların FETÖ taktikleri olduğunu söyleyen Rektör Ekrem Kalan’ın, bahse konu haberleri yapan basın yayın kuruluşları hakkında dava açtığı, ayrıca bahse konu yayın organlarınca Rektör Kalan tarafından cinsel tacize maruz kaldıkları iddia edilen, aralarında evli olan kadınların da bulunduğu çok sayıda üniversite personelinin de iftira ve itibar davası açtıkları öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83