banner203

Alman turistler ve yerleşik Almanlar Gazipaşa’da çöp topladı

Gazipaşa'ya tatil amaçlı gelen Alman turistler ile ilçede yaşayan yerleşik Almanlar, Almanya’da yaşayan Gazipaşalı Rasim Durusoy önderliğinde Koru Mahallesi’nde doğaya bırakılan çöpleri topladı.

Alman turistler ve yerleşik Almanlar Gazipaşa’da çöp topladı

Gazipaşa’da yaşayan Alman turistler ve yerleşik yabancılar, örnek bir davranışa imza attı. Almanya’da yaşayan Gazipaşalı Rasim Durusoy önderliğinde Koru Sahili’nde bir araya gelen Gazipaşa’ya tatil amaçlı gelen ve ilçede yaşayan yerleşik Almanlar, sahildeki çöpleri topladı. Koru Mahallesi ve sahile doğru uzanan kısımda çöplerin biriktiğini ve kötü görüntü oluşturduğunu söyleyen Rasim Durusoy, çevrede farkındalık oluşturmak için Gazipaşa’da Panorama Sitesi'nde yerleşik olarak yaşayan ve tatil için Gazipaşa’ya gelen Almanlar ile çöp toplama etkinliği düzenledi. Yapılan etkinlikte Almanlar, Koru Mahallesi’nden sahile kadar uzanan bölgede çevrede atılı olarak bulunan ve biriken çöpleri topladı. Topladıkları çöpleri konteynere taşıyan Almanlar, “Lütfen çevreyi temiz tutalım” sloganı ile ilçe halkını çevreyi temiz tutmaya davet etti.
Duyarsız kişiler tarafından çevrenin kirletilmesine tepki gösteren Rasim Durusoy, “Gazipaşa’da yerleşik olarak yaşayan Almanlarla beraber çevreye karşı duyarsız vatandaşların etrafa attıkları çöpleri topladık. Duyarsız kişiler hem doğayı hem de dünyayı kirletiyor ve bu sorunun ardı arkası gelmiyor. Güzel manzaramızı çöplerle çirkin hale getirmişler. Umarım bu durum duyarsız kişilere bir ders olur. Çirkin görüntüler Gazipaşa’mıza hiç yakışmıyor, doğal güzellikleri bu hale getirmek yakışmıyor. Çevreyi çirkin vaziyette çöp yığınlarıyla görünce 'insanlık ölmüş' diyoruz. Çöplerin atılı olduğu yerin aşağısı tarım arazisi, diğer tarafı deniz ve bu güzelliğe karşı böyle duyarsız davranıyorlar. Çöp konteyneri topladığımız çöplerle doldu taştı, çöp konteyneri de yetersiz bu bölgede. Bütün vatandaşlara sesleniyorum: Lütfen Gazipaşa’mızı temiz tutalım. Doğal güzelliklerimize karşı çöp görüntüleri yakışmıyor. Artık çevre kirliliğine dur diyelim” şeklinde konuştu.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83