banner203

ALTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Haziran ayı olağan meclis toplantısı 27 Haziran 2022 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

ALTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

ALTSO’nun olağan meclis toplantısı ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda yönetim kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Şahin, Haziran ayı içerisinde Alanya’da ağırladıkları İngiliz parlamenterler hakkında da önemli açıklamalar yaptı.  

“ORTAK İRADEMİZİ DİLE GETİRDİK”

İngiltere’den gelen heyetin Alanya’dan memnun bir şekilde ayrıldığını ifade eden Başkan Şahin, “İngiliz Parlamenterler Yasmin Qureshi, Dr Afzal Khan ile Manchester Bury Belediye Başkanı Shaheena Haroon’ı Alanya’daki programının ardından son derece memnun bir şekilde ülkelerine yolcu ettik. Kendileri ile mutabakata vardığımız Turizm, Ticaret ve Eğitim alanlarında projeler yürütme konusundaki ortak irademizi dile getirdik. Hizmetin en güzeline layık Alanya’ mız için dün olduğu gibi bugün de, bugün olduğu gibi yarın da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi. 

banner111

Başkan Şahin, ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını da gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Tahsisini yaptığımız Güzelbağ Sanayi Sitesi’nin 18. Madde uygulamasının tamamlandığı müjdesini de çok şükür genel kurulda verdik. Sırada inşaat çalışmalarının başlaması var” dedi. 

“LİTVAN BÜYÜKELÇİYİ ALANYA’MIZDA AĞIRLADIK”

Litvanya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis’inin Alanya ziyareti hakkında da konuşan Başkan Şahin şunları söyledi: “Litvanya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis ile Müsteşar Vaida Stankeviciene’yi Odamızda ağırladık. Kendisine Alanya ekonomisinin lokomotifleri olan Turizm, Tarım, İnşaat ve Emlak sektörleri hakkında bilgi verdik.  Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğumuz Sayın Büyükelçimiz ile başta Litvanlar olmak üzere Alanya’mızda yaşayan çok kıymetli yerleşik yabancı dostlarımıza ilişkin verileri de paylaştık. 

Başta ulaşım olmak üzere hangi alanlarda işbirliği yapabileceğimizi de değerlendirdiğimiz Büyükelçimize Yörük Göçünü temsil eden halı ile Alanya İpekböceği ürünlerimizden tablo hediye ettik.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83