Bakan Çavuşoğlu destek istedi

Bakan Çavuşoğlu destek istedi

Alanya Karadenizliler Derneği Kavurma Günü’ne katılarak vatandaşlar ile birlikte öğle yemeği yiyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vatandaşlara seslenerek, “Bu seçim hayatımızın en önemli seçimi en kritik seçimidir” diyerek destek istedi.

banner111

-Sabiha TATLIYER
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Karadenizliler Derneği’nin (ALKARDER) organize etmiş olduğu “Kavurma Günü” etkinliğine eşlik etti. ALKARDER Başkanı Muhammet Köse’ye destekleri için teşekkür eden Çavuşoğlu seçime günler kala vatandaşlara seslenerek, “Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıyız. Cumhurbaşkanımızın yüküne omuz vermeye çalışıyoruz. Hainlerin karşısında hep vardık, hepte var olacağız” dedi.
‘KARŞINIZDA MİLLET OLARAK BİZ VARIZ’
Bakan Çavuşoğlu konuşmasının devamında; “Karadenizliler Derneği’nin ve Alanya’da yaşayan Karadenizlilerin Alanyamıza yaptığı katkıyı çok iyi biliyoruz ve çok teşekkür ediyoruz. Hayırseverlik ve iyilik geliyor sizlerinde sayesinde. Tam bağımsız bir Türkiye olmamız lazım. Bizim başkalarına yardım etmemiz lazım. Şuanda ettiğimiz gibi. Barış deyince akıllara Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan geliyor.  Arabuluculuk diyince marka ülke Türkiye, marka lider Recep Tayyip Erdoğan. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıyız. Cumhurbaşkanımızın yüküne omuz vermeye çalışıyoruz.  Yükünü hafifletmek için çalışıyoruz ülkemize ve milletimize hizmet ederken. Bizim Türkiye yüzyılı doğrultusunda çok daha fazla çalışmamız lazım.  Muhalefet öyle demiş böyle demiş bizi ilgilendirmez. Muhalefetin özellikle şuanda karşımızdaki ittifakın Türkiye’nin bekası ile ilgili söylentileri bizleri çok ilgilendirir. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacağız demeleri beni ilgilendirir. Çünkü bunlar katildir ha Öcalan ha Demirtaş hiç farkı yoktur.  Öcalan’ın heykelini dikeceğiz diyen adamı serbest bırakmak demek Öcalan’ı da serbest bırakmak demektir. Bu cesareti nereden buluyorsunuz? Fetöcüleri listeye koyuyorsunuz, hain darbe girişiminde bulunan insanları devletten uzaklaştırılanları tekrar devlete iade edeceğiz diyorsunuz bunları siz kim yaptırıyor. Eğer bunu söylüyorsunuz karşınızda millet olarak biz varız” dedi. 
 

‘HAİNLERE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’
‘15 Temmuz’da o hainlerin hainlerin karşısında hep vardık bugünde karşınızda Türk milleti varız ve kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Okullarda PKK propagandası yapan öğretmenler uzaklaştırılmış şimdi bunları tekrar okullara göndereceğiz diyorlar. Neden çünkü PKK propagandası yapmaları için. Van’da CHP’nin bir mitingi yapıldı HDP değil. 10 bin kişi ne dedi? Öcalan’a özgürlük dediler. Arkasından da dişe diş kana kan intikam intikam dediler. Kimden alacaklar bu intikamı bu alçaklar Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinden. Alabilirler mi sizce? CHP’nin buna bir sesi çıkıyor mu? Türkiye’yi 28 eyaleti böleceğiz diyorlar kim verdi size bu planı. İçişleri Bakanımız Süleyman soylu bu eylem planlarının hepsini Ankara Büyükelçilerine onaylattılar evet doğru. Toplantılarda çıkmıyorlardı oradan çıkan belgeyi bir büyükelçiye götürüyorlardı üzerinden kalem kalem çizerek büyükelçide oradan notları alarak ona göre o bölgeyi tekrar oraya götürüyorlardı” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83