Başkan Böcek, Alanyalı üreticilerin yaralarını sarıyor

Başkan Böcek, Alanyalı üreticilerin yaralarını sarıyor


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’nın 4 Mahallesi’nde şiddetli dolu yağışı sonrası seraları zarar gören üreticiye sahip çıktı. Seraları zarar gören çiftçilere naylon desteği verildi. 

banner111

Alanya’da geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli dolu yağışı, Alanya’nın Konaklı, Elikesik, Toslak ve Türkler Mahallelerinde bazı üreticilerin seralarında büyük zarara neden olmuştu. Afetten hemen sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgede hasar tespiti çalışması yapmıştı. Yapılan tespitlerin ardından 4 mahallede 16 çiftçiye sera naylonu desteği verildi. 
ÇİFTÇİLERDEN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Konaklı, Elikesik, Toslak ve Türklerdeki 16 çiftçiye toplam 14270 metre kare sera naylonu teslim edildi. Sera naylonlarını alan, Alanyalı çiftçiler, “Afetten sonra ekiplerini yanımıza gönderen ve kısa sürede yaramıza merhem olan Başkan Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyoruz. Bu zor günde yanımızda olduğu için Allah razı olsun” dedi. Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz’da “Mahallem adına bize ve çiftçimize destek olan Başkanımıza çok teşekkür ederiz”  diye konu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83