banner203

Bir Fikrim Var Projesi'nin kazananları belli oldu

Alanya Belediyesi tarafından şehirde yaşayan vatandaşların kente bakış açılarını öğrenmek için başlatılan ‘Alanya İçin Bir Fikrim Var’ yarışması kapsamında sunulan en iyi 3 proje belirlendi. Başkan Yücel, birinci seçilen projenin kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini söyledi.

Bir Fikrim Var Projesi'nin kazananları belli oldu

Bütüncül yaklaşım, birlikte yönetim anlayışı ile farklı fikir ve bakış açılarını önemseyen Alanya Belediyesi, ‘Alanya İçin Bir Fikrim Var Projesi’ ile vatandaşları kent yönetimine ortak etti. Yarışma kapsamında hazırlanan projeler jüri üyeleri tarafından tasarım, uygulanabilirlik ve özgünlük gibi çeşitli kriterler esas alınarak değerlendirildi ve en iyi 3 proje açıklandı. Belirlenen en iyi 3 projenin sahiplerine ödülleri, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından takdim edildi.

BAŞKAN YÜCEL: “VATANDAŞLARIN FİKİRLERİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Ödül töreninin açılışında konuşan Başkan Yücel, “Yerel yönetimler için yerinde ve zamanında hizmet çok önemlidir. Bizler de şehrin değişimine ve gelişimine göre hareket ediyor, stratejik planlamalar gerçekleştiriyoruz. Bunları hazırlarken şehrimizin üniversitesini, havaalanını, spor kulüplerini kısaca tüm değerlerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu şehirdeki herkesin fikrini alıyoruz, sivil toplum kuruluşlarından kamu kurumlarına ortak payda oluşturuyoruz. Vatandaşlarımızın fikirlerini öğrenmek için böyle bir proje başlattık.” dedi.

banner111

BAŞKAN YÜCEL: “BİRİNCİ SEÇİLEN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Projeye katılan tüm vatandaşlara teşekkür eden Başkan Yücel, jüri tarafından birinci seçilen “Çocuk Kütüphanesi” projesinin kısa süre içerisinde hayata geçirilerek Alanya’ya kazandırılacağını söyledi. Başkan Yücel, “Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Çok güzel projeler ortaya çıktı. Başarı elde eden, ilk üçte olan projeler mutlaka hayata geçirilecek. Altyapılarını hazırlıyoruz, en kısa sürede hayata geçireceğiz. Birinci seçilen Çocuk Kütüphanesi projesinin sahibine de ayrıca teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın fikirlerine paralel hizmet üretiyor olmak bizleri mutlu etti. Bu proje ışığında bizler de Kadıpaşa Mahallemizde restore ettiğimiz Ağaoğlu Hacı Mehmet Konağımızı Çocuk Kütüphanesi yapacağız. İnşallah 3-4 ay içerisinde kullanıma açılacak” dedi.

Düzenlenen törende ödül alan projeler ise şunlar oldu:

  1. Tuğçe Özdemir – Çocuk Kütüphanesi – Eğitim kategorisi – 10.000 TL
  2. Kaan Ünal – Alanya Zaman Yolculuğu – Sosyal fikirler kategorisi – 7.500 TL
  3. Ala Shirzad – Burada Ne Vardı? – Kentsel tasarım kategorisi – 5.000 TL

Jüri özel ödülü ise Alanya’nın canlı tarihi olarak bilinen tarih öğretmeni ve yazar Oğuz Korum’un oldu. Yarışmacılar ödüllerini Başkan Yücel’in elinden aldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2022, 17:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.