Bülent Kandemir resmen adaylığını açıkladı

CHP İlçe Başkan Adaylığı’nı resmen açıklayan Bülent Kandemir, “Ben ve ekibim cumhuriyetin 100’üncü yılında partimizi ve Alanya’yı cumhuriyetin ikinci yüzyılına hazırlamak için bu göreve talip olduk” dedi.

Bülent Kandemir resmen adaylığını açıkladı

CHP İlçe Başkanlığı'na aday olan Bülent Kandemir ekibiyle birlikte partililerin huzuruna çıkarak resmi olarak adaylığını açıkladı. Parti binasındaki adaylık açıklamasına CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer de katıldı. Kandemir’in açıklamasına CHP İlçe Başkan adayları Gökhan Sipahioğlu ile Mehmet Okyanus da katıldılar. Önce konuşan Karadağ, 38’inci kongrenin düzenleneceğini söyledi. Karadağ, Türkiye genelinde 38’inci kongresini yapacak partileri saymaya kalksak bir elin parmaklarını geçmez. Genel merkezin bize verdiği takvim gereğince kongremizi yapacağız. Bu seneki 38’inci kongremizde çok değerli aday arkadaşlarımız var. Demokratik bir ortamda, hiçbir arkadaşımızın itirazı olmadan 417 delegemizi seçtik. Delegeler vasıtasıyla 3 değerli arkadaşımız kongreye gidecek. Bu kongrede yeni başkanımızı seçeceğiz” dedi. 

“BERABER ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Genel seçimde Alanya ve Antalya ölçeğinde bakıldığında başarılı sonuç aldıklarını söyleyen Kandemir, “Ülke genelinde bakıldığı zaman kaybettiğimiz için başarılı olamadık. Bu sonuçtan sonra parti içinde yayılan değişim isteği parti meclisinin aldığı olağan kurultay kararıyla hızlı bir sürece evrildi. Genel seçimin ardından parti içinde mücadele girdik. Bu süreçte ben ve ekibim diyoruz ki cumhuriyetin 100’üncü yılında partimizi ve Alanya’yı cumhuriyetin ikinci yüzyılına hazırlamak için ikinci yüzyıl ekibi olarak bu göreve talip olduk. Örgütten gelen talepler doğrultusunda bu göreve talip olduk. Delegeler bize görev verirse ikinci yüzyıl ekibi olarak partimizi ve Alanya’yı gerektiği yere getirmek için çalışacağız. Örgüt içindeki rakabette insanların birbirinin kırmaması gerekiyor. 26 Ağustos’ta beraber çalışmaya devam edeceğiz. Aynı örgütün bireyleriyiz” diye konuştu.
 

banner111

“ALANYA’DAKİ SORUNLARA ÇARE ÜRETEBİLİRİZ”


Ülkenin ekonomik ve sosyal kriz içerisinde olduğunu belirten Kandemir, “Son günlerde Alanya’da yaşanan olayları biliyoruz. Bular da bir sosyal patlamanın izdişümü. Bunların bir şekilde ortadan kaldırılması lazım. Alanya örgütü olarak ülkenin bütün sorunlarına çare olamayız ancak biz bu sorunlarına Alanya’daki parçalarına çare üretebiliriz. Buradaki sorunların ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaları yapabiliriz. Biz bunun için bu göreve talibiz” ifadelerini kullandı. 

“ALANYA’YI İL ÖRGÜTÜ GİBİ YAPILANDIRACAĞIZ” 


Alanya’nın her an il olabileceği düşüncesiyle Alanya ilçe yönetimini il yapısı gibi yapılandırılmasının ilk hedeflerinden birisi olduğunu açıklayan Kandemir, “Bu nedenle bize görev bize verilirse önce parti meclisimize başvuracağız. Alanya 17 kişilik bir yönetimle yönetilebilecek, örgütlenebilecek, harekete geçirebilecek şehir olmaktan çıktı. Alanya obezleşmiş, taşmış ama üzerine dar bir ilçe gömleği giydirilmiş durumda. Olmuyor, olamıyor. Bu nedenle Alanya’nın olması gerektiğine inanıyorum. Yapılanmamızı il olmaya göre ayarlayacağız. Bundan sonraki yapılanmada il örgütü gibi çalışmaya devam edeceğiz. En büyük hedeflerimizden biri cumhuriyetin ikinci yüzyılında Alanya yerel iktidarını almak istiyoruz. Biz bunun için bu göreve talibiz. Şu çok konuşuluyor. Kandemir 10 yıldır ortada yoktu deniliyor. Kandemir 10 yıldır vardı. Kandemir sadece 10 yıldır parti üyesi olarak vardı. Kandemir daha önce seçim komitesi başkanı, belediye meclis üyesi adayı, ilçe başkanı, ilçe yöneticisi oldu. Geldiğimiz genel seçimde gel sana ihtiyacımız var denildiğinde koşa koşa geldim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2023, 22:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83