CHP’li Özçelik’ten Rotary Kulübü’ne destek

CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Alanya’da Rotary Kulübü öncülüğünde düzenlenen etkinliğe destek verdi.

CHP’li Özçelik’ten Rotary Kulübü’ne destek

Alanya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin oluşturduğu ‘Şelpercussion’ grubu ve Balıkesir Kepsut Yatılı Bölge okulu öğrencilerinin oluşturduğu ‘Hayatın Ritmini Yakala‘ grubu, Alanya’da Rotary Kulübü öncülüğünde beyin felci olan çocuklara hayat standartlarını kolaylaştıracak, kullanamadıkları kaslarının gelişimine yardımcı olacak ayakta durma sehpası, ters walker, DAFO, CAFO gibi medikal malzemeleri hediye etmek amacıyla bir etkinlik düzenledi. Aynı zamanda Alanya Rotary Kulübü’nün yıllardır üyesi olan, bir dönem başkanlığını da yapan CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik de ekibiyle birlikte etkinliğe katılarak destek verdi.

Alanya Rotary Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

banner111

“Rotary’nin 7 odak noktasından birisi de ana-çocuk sağlığı ve eğitimidir. Biz de Alanya RK olarak bu kapsamda yıllardır projeler üretmeye ve ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyoruz. Alanya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin oluşturduğu ‘Şelpercussion’ grubu ve Balıkesir Kepsut Yatılı Bölge okulu öğrencilerinin oluşturduğu ‘Hayatın Ritmini Yakala‘ grubu ile birlikte Alanya Kültür Merkezi’nde bir ritm konseri düzenledik. Buradaki amacımız hem farklı bölgedeki iki okul öğrencilerini kaynaştırmak ve aynı zamanda elde edilen gelir ile de geçen yıldan bu yana yapmış olduğumuz ‘Evde de Yapabilirim’ projesi kapsamında serebral palsi yani beyin felci olan çocuklara hayat standartlarını kolaylaştıracak, kullanamadıkları kaslarının gelişimine yardımcı olacak ayakta durma sehpası, ters walker, DAFO, CAFO gibi medikal malzemeleri hediye etmekti. 3 gün boyunca Hayatın Ritmini Yakala grubunu misafir ettik ve Alanya BİLSEM okulu Şelpercussion grubu ile provalar yaptılar, sonrasında bize inanılmaz bir konser verdiler. İki grubunda öğretmenleri olan sayın Halil Çalışkan ve Nuri Dağdelen’e emekleri için çok teşekkür ederiz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83