Depremde hayatını kaybeden Savut unutulmadı

Bir dönem Alanyaspor'un hem futbolcu olarak formasını terleten hem de sportif direktörlük görevi yapan Taner Savut'un adı, TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı'na verildi.

Depremde hayatını kaybeden Savut unutulmadı

Türkiye Futbol Federasyonu, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde vefat eden Alanyaspor’da uzun süre görev yapan ve en son Hatayspor’da görev alan Taner Savut’un ismi, kariyer yolculuğunda çok önem verdiği eğitim programlarında yaşayacak.

banner111

TFF, Tanet Savut’un isminin yaşatılmasıyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

Türkiye Futbol Federasyonu, ilk kez 2017 yılında yapılan TFF Futbol Yöneticiliği Sertifika Programı’na katılıp ilk belgeyi alan yöneticilerden olan Taner Savut’un isminin, bundan sonra her yıl gerçekleştirilmesi planlanan bu sertifika programına verilmesi kararını aldı.

Sportif Direktör olarak profesyonel kulüpler ile sözleşme imzalayacak kişilerin, belirlenen eğitim aşamalarını geçerek ‘TFF Taner Savut Futbol Yöneticiliği Sertifikası’na sahip olmaları gerekecek. 9 ay sürecek program, 7 ayrı modül üzerinden çevrim içi ve yüz yüze eğitimlerden oluşuyor. Sertifika programına başvurular hakkında ilerleyen günlerde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Bu vesileyle 6 Şubat depreminin yıl dönümünde Taner Savut’u bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, kederli ailesine, yakınlarına, Atakaş Hatayspor ve Türk spor camiasına baş sağlığı diliyoruz. Depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyor, bir daha böylesi felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83