banner203

e-Devlet'e iki yeni hizmet daha geliyor!

e-Devlet'e iki yeni hizmet daha geliyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Gururla ifade etmek isterim ki e-Devlet Kapısı`nın kısa yolu turkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal olarak e-Devlet kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü her 10 kişiden 9'u şu veya bu şekilde Dijital Türkiye'nin kapısını açıyor” dedi. e-Devlet Kapısı'nın her geçen gün zenginleşerek daha çok vatandaşa ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Gururla ifade etmek isterim ki e-Devlet`in kısa yolu turkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal olarak e-Devlet kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü her 10 kişiden 9'u şu veya bu şekilde Dijital Türkiye'nin kapısını açıyor. 6 bin 666 kamu hizmetini barındıran e-Devlet Kapısı'nın başarısı sadece kaç kişiye hangi sayıda kamu hizmetini sağladığıyla değil bu dijital hizmetlerin milletimizin beklentilerini karşılama oranıyla da kendini göstermektedir” dedi.  e-Devlet Kapısı'nın işleyişine dair vatandaşlardan alınan geri bildirimler ışığında Dijital Türkiye çalışmalarında yeni ufuklara ilerlediklerini dile getiren Oktay, “Bunların yanı sıra kamu-iş dünyası dijital entegrasyonu hedefiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile devam eden iş birliği çerçevesinde kamu olarak e-Devlet alt yapı çalışmalarını uzun süreden beri hazır hale getirdik.

Odalarımız veri paylaşımını tamamladığında oda bilgileri kamu kurumları ile tam entegre edilmiş olacak ve kamu-özel sektör eş güdümü güçlenecektir. İş dünyamızın odalardan hizmet alma süreleri hızlanacak ve kaliteleri yükselecektir. Çalışmayı henüz tamamlamayan sanayi ve ticaret odalarının gerekli hassasiyeti en hızlı şekilde göstereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iki yeni hizmetin e-Devlet Kapısı çerçevesine alınacağını bildirerek şunları söyledi:

“Araçlarım, İkametgahım, Hac ve Umre İşlemleri ve Çalışma Hayatım ekranları gibi çok yakında askerlik işlemlerinin baştan sona takip edileceği ‘askerliğim' ve veraset işlemlerini çevrimiçine taşıyan ‘varis-muris' ekranı milletimizin hizmetine sunulmuş olacak

banner111

Yüksek memnuniyet oranıyla ilk günden bu yana başarı hikayeleri yazan Dijital Türkiye Kapısı'nı kullanıcı dostu ve her yaştan vatandaşımızı hedefleyen bir yaklaşımla geliştirmeye devam edeceğiz

Geçmişten bu yana bürokrasiyi azaltmaya ve Dijital Türkiye adımlarına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan`a yakın takip ve destekleri için şükranlarımı sunuyorum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83