Gebe Okulu'na anne adaylarından yoğun ilgi

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren “Gebe Okulu 2022 Ekim ayı” sınıfına katılan anne adaylarına düzenlenen törenle mezuniyet belgeleri verildi. 

Gebe Okulu'na anne adaylarından yoğun ilgi


Gebe Okulu programı ile 2022 Yılı 10. dönem mezunu anne adaylarına;  idari birim amirleri,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rahşan Eyüp Doğan, Gebe Okulu Sorumlu Ebesi Ayşe Başar tarafından katılım belgeleri verildi. Gebe okulunda verilen sağlık hizmeti hakkında bilgi veren Op. Dr. Doğan:”  Gebe Okulumuza 21 haftayı tamamlamış özellikle ilk kez anne olacak bütün gebelerimiz bekliyoruz. Ücretsiz olarak verilen eğitimlerimizde anne adaylarımızı; gebelikte sağlık, beslenme, egzersiz(plates, yoga) normal doğum, sezaryen ve ağrısız doğum,  doğum ağrılarıyla baş etme yöntemleri, endorfin masajı, perine masajı, lohusalık bakımı ve aile planlaması gibi konularında bilgilendiriyoruz. Ayrıca Anne sütü, emzirme teknikleri, yeni doğanın bakımı, banyosu hakkında verdiğimiz eğitimlerle anne adaylarımızın bilgi ve beceri kazanmasını sağlıyoruz. 4 oturum ve 8 dersi başarı ile tamamlayan gebelerimizi katılım belgeleri ile okulumuzdan mezun ediyoruz “dedi.    
Gebe Okulu Eğitici Eğitmeni Akdoğan ise “sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum, sağlıklı bebek, sağlıklı aile ve toplum için eğitimlerimiz aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83