Gezici Çanakkale Müzesi açıldı

Alanya Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinliklerine devam ediyor. Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gezici Çanakkale Müzesi, Alanya Kültür Merkezi’nde ziyaretçiye açıldı.

Gezici Çanakkale Müzesi açıldı

Alanya Belediyesi, Cumhuriyet coşkusunu 100. Yılında Alanyalılara yaşatmaya devam ediyor. Bir hafta boyunca sürecek kutlamalarla Cumhuriyet aşkını tüm kente yaymayı hedefleyen Alanya Belediyesi çeşitli etkinlikleri vatandaşlarla buluşturuyor. Bu kapsamda Türkiye’nin milli kimliğini şehir şehir gezerek aşılayan, Cumhuriyetin kuruluş aşamasını, geçilen dönüm noktalarını vatandaşlara anlatıp göstermeyi hedefleyen Gezici Çanakkale Müzesi, Alanya Kültür Merkezi’nde Alanyalı vatandaşlar için kapılarını açtı.

“DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL”

banner111

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ve ALKÜ’lü akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla kapılarını açan müze, Çanakkale Zaferi’ne ait eşsiz eserler ve savaşın ardından ortaya çıkan milli ve manevi duyguları vatandaşlarla buluşturuyor. Açılışın ardından rehber eşliğinde Müzeyi gezen Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu, “Müze gerçekten Türk milli kimliğine ve benliğine ait önemli eserler barındırıyor. Özellikle gençlerimizin bu müzeyi ziyaret etmesi, milli kimliğimize sahip çıkması ve Türklük bilincinin oturması adına çok önemli. Müzeyi gezerken duygulanmamak elde değil. Tüm vatandaşlarımızı bu müzeye davet ediyorum” dedi. 4 Kasım tarihine kadar açık kalacak müze, 09.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83