Göktepe: Güneş yanıkları sigorta kapsamına alınsın

Aşırı sıcak iklimin ardından ilçede birçok ürünün telef olduğunu belirten alana Ziraat Odası Bakanı Tahir Göktepe, TARSİM Genel Müdürlüğü’nden güneş yanıklarının sigorta kapsamına alınması talebinde bulundu.

Göktepe: Güneş yanıkları sigorta kapsamına alınsın

Yaz aylarında aşırı sıcak hava koşulları nedeniyle ürünler zarar görüyor, üretim kapasitesi düşüyor. Bu sebeple aşırı sıcaklar ve aşırı soğuklar ürünlerin telef olmasına neden oluyor. Bu sebeple hem üreticilerin hem de ürünleri zarar görmemesi için TARSİM sigortasının hem önemine değinen hemde genel müdürlükten talepte bulunan Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, “Haziran-Temmuz-Ağustos aylarına denk gelen ürünlerin güneş yanıklığına karşı sigorta kapsamına alınmasını rica ediyorum” dedi.
GÜNEŞ YANIKLARI SİGORTA KAPSAMINA ALINSIN
Göktepe sosyal medya hesabından yapmış oldu duyuruda, “TARSİM Genel Müdürlüğü’ne özellikle Tropikal ürünlerde oluşan güneş yanıklığının sigorta kapsamına alınması ile ilgili daha önce sunmuş olduğumuz raporumuzu tekrar dile getirdik. Yaz aylarında aşırı sıcak hava koşulları nedeniyle ürünlerimiz zarar görüyor, üretim kapasitemizin yarısı çöp oluyor. Devlet yetkililerimizden ve TARSİM Genel Müdürlüğümüz’den meyve gelişim dönemi Haziran-Temmuz-Ağustos aylarına denk gelen ürünlerin güneş yanıklığına karşı sigorta kapsamına alınmasını üreticilerimiz adına rica ediyorum” dedi.

banner111

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 17:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83