banner203

Gündoğmuş’ta rekor arazi satışı

Alanya'nın komşu ilçeleri Gündoğmuş'ta son zamanlarda 450 parsel tarlanın Azeri asıllı bir Rus vatandaşı tarafından satın alındığı iddia ediliyor.

Gündoğmuş’ta rekor arazi satışı

Emlak alım satımı açısından cazibesi olmayan Alanya’nın kuzey komşusu Gündoğmuş İlçesinde tarla satışlarında yaşanan hareketlilik merak uyandırdı. Gündoğmuş’da 450 parsel tarlayı Azeri asıllı bir Rus satın aldı. En çok arazi Ortaköy de satıldığı alınan bilgiler arasında yer alıyor. İlçenin farklı mahallerinde üstelik çoğu bitişik olmayan adalardan satın alınan parseller aynı kişilerce toplanmakta olduğu da iddialar arasında.
‘ACİL BİR ÇÖZÜM ÜRETMEK GEREK’
İyi Parti Gündoğmuş İlçe Başkanı Emir Ali Çatalkaya, konu ile ilgili araştırmalar yaptıklarını ve muhtarlar ile de toplanıp konu hakkında toplantı yapacaklarını ifade etti. Çatalkaya, “Azeri asıllı bir Rus vatandaşı, Konyalı biri ile birlikte, Konyalı’nın adına Gündoğmuş dan 450 parselin üzerinde araziyi satın aldı. Tarlayı görmeden, getir tapuyu, al parayı sistemiyle çalışıyor. En çok arazi satışı Ortaköy de oldu. Narağacı, Köprülü… Gündoğmuş merkez… Her yerden alıyor. Bölgede aracı adamları var. Geçen gün Gündoğmuş da iktidar ve muhalefet parti başkanları bir araya gelip görüştük. Önümüzdeki hafta muhtarlar ile toplanacağız. Acil bir çözüm üretmek gerek” ifadelerine yer verdi.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83