banner203

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Alanyalı muhtarlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Alanyalı muhtarlarında dahil olduğu 20 bin muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Alanyalı muhtarlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla 81 ilden gelen muhtarlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Alanya’dan katılan Değirmendere Muhtarı Kasım Günay, Çıplaklı Muhtarı Bekir Karakuş, Tosmur Muhtarı Zafer Gürel, Karakocalı Muhtarı Şerafettin Yiğit, Sapadere Muhtarı Hamit Baç ve Uğrak Muhtarı Hüseyin Musluoğlu katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Alanyalı muhtarlarla yakından ilgilendi. Bakan Soylu Alanyalı Muhtarlarla çektirdiği sosyal medyasında paylaştı.

banner111

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anıtkabir de deftere şu cümleleri yazdı: “Aziz Atatürk, her biri köklü devlet geleneğimizi temsil eden ve devletle milletin buluştuğu ilk kapı olan kıymetli muhtarlarımızın ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ vesilesiyle manevi huzurlarınızda bulunuyoruz. Aziz Milletimize hizmet etmenin ilk adımının, onun sesini daha çok duyabilmek, daha çok temas edebilmek, nabzını tutabilmek ve rehberliğinden istifade etmek olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bugün, devletin ilk kapısı olan ve 50 bin 285 kişilik dev bir hizmet ordusu haline gelen muhtarlarımızın değerini hatırlamak ve hatırlatmak, bu kurumun işlevselliğini artırmak ve en önemlisi de muhtarlarımız için çağımıza uygun yeni bir anlayışı ortaya koymak maksadıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve öngörüleriyle 19 Ekim tarihini ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan ettik. Zatıalinizin omuz omuza mücadele ettiği muhtarlarımızın, vatan müdafaasında her zaman ön saflarda yer aldığı Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, terörle mücadelemizden 15 Temmuz’a kadar her destanımızda paylarının bulunduğu, bütün vatandaşlarımızın bildiği ve tarihin kaydettiği bir gerçektir.
Bu vesileyle kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyor, başta zatıaliniz olmak üzere ebediyete intikal eden muhtarlarımızı, manevi huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83