İşte Basın İlan Kurumu'nun yeni yönetimi

Basın İlan Kurumu 32. Dönem Genel Kurulu Üyeleri arasından Yönetim Kurulu ve Denetçilerin seçimi yapıldı. BİK Yönetimine Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nu temsilen seçime katılarak kazanan iki üye de girdi. 

İşte Basın İlan Kurumu'nun yeni yönetimi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlük Binasında başlayan, Basın, Hükumet ve Tarafsızlar grubundan Genel Kurul üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen Genel Kurul toplantısının açılışında konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, 31. Dönem Genel Kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Geride bıraktığımız dönemde devrim olarak nitelendirebileceğimiz kararlar aldık, oldukça verimli çalışmalar gerçekleştirdik. İnşallah bu dönemde de hep birlikte güzel ve hayırlı kararların altına imza atarız” dedi.
Genel Kurula yeni katılan üyeleri “hoş geldiniz” diyerek selamlayan Erkılınç, iki yıl süreyle görev yapacak Genel Kurulun, başta basın camiası olmak üzere ülkemize ve Basın İlan Kurumu’na hayırlar getirmesini temenni etti.
Ardından Basın Grubu temsilcisi ve Sonsöz Gazetesi sahibi Abdi Pehlivan, en yaşlı üye sıfatıyla Genel Kurul’un açılışını yaparak üyeleri öncelikle saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumaya davet etti. Ardından alınan yoklamada, 32 üyenin katılım sağladığı görülerek Genel Kurul çalışmalarına başlandı.
Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan Genel Kurul üyeleri, oybirliği ile Başkanlık Divanına Ebubekir Şahin, Prof. Dr. Orhan Çelik ve Ali Adakoğlu’nu seçti.
Divanın teşkilinin ardından Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetçiler Kurulu üyelerinin seçimine geçildi.
Seçim sonucunda Yönetim Kurulu üyeliklerine; Hükümet Grubundan Prof. Dr. Edibe Sözen ve Doç. Dr. Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Basın Grubundan (TGK’yı temsilen seçimi kazanan) Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün, Tarafsızlar Grubundan ise Prof. Dr. Muharrem Özen ve Muhammed Ziyad Varol seçildi.
Denetçiler Kurulu; Prof. Dr. Zakir Avşar, Prof. Dr. Abdullah Özkan ve Baturhan Koçak’tan oluştu.

banner111

Yönetim Kurulu Başkanlığına Sözen seçildi

Genel Kurulun ardından Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nun 2023 yılı 5. Toplantısı yapıldı.
Kurumun 32. Dönem 1. Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu’na seçilen üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Edibe Sözen ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına ise Doç. Dr. Muhammet Mücahit Küçükyılmaz seçildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83