Kaymakam Ürkmezer okul müdürlerine seslendi

Kaymakam Ürkmezer okul müdürlerine seslendi

Alanya’daki tüm okul müdürleri ile bir araya gelen Kaymakam Ürkmezer, “Okul idareleri, öğretmenler ve okul aile birliklerinden ricamız okulun çevrelerine duyarlı olmaları ve iyi tanımaları” dedi.

Alanya’daki okulların 2. dönemdeki genel güvenlik tedbirleri toplantısı Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer başkanlığında gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ürkmezer, Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan ve Alanya’daki tüm okul müdürleri katıldı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın İkinci döneminde çocukların ve gençlerin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürülebilmesi, okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve okul ve çevrelerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen toplantıda Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar arasında Alanya genelinde okulların durumu ile ilgili güvenlik değerlendirmeleri yapıldı.

banner111

Toplantıda okul müdürleri ve katılımcılara seslenen Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimizin huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için hep birlikte çalışıyoruz. Emniyet, jandarma ve zabıta personelleri tarafından okul ve çevrelerinde öğrencilerimizin güvenliği için tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz. Okul çevrelerinde kolluk kuvvetlerimiz tarafından uygulamalar yapıyoruz. Okul idarelerinden, öğretmenlerimizden ve okul aile birliklerinden ricamız ise okulun çevrelerine duyarlı olmaları ve okul çevrelerini iyi tanımalarıdır. Herhangi şüphelendikleri bir konu olduğunda bu durumu hemen kolluk kuvvetlerimize bildirmelerini istiyoruz. Öğrencilerimizin güvenli bir okul ortamında eğitim görmelerini sağlamak hepimizin görevi. Emek ve çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83