Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu'nda anlamlı buluşma

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu, 1972 yılında İstanbul ve Van Kız Öğretmen Okulu’nda eğitim gören, şimdilerde emekli profesör, öğretmen ve öğretim görevlisi unvanlarına sahip eğitimcileri ağırlamanın onurunu yaşadı. Her yıl düzenlenen geleneksel gezilerinde bu yıl rotalarını bu okula çeviren misafirler, okulun her köşesini dikkatle incelediler.

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu'nda anlamlı buluşma

Okulda yapılan yenilikleri keşfeden ziyaretçiler, geçmişte kendi elleriyle yaptıkları çalışmaları yad etme fırsatı buldular. Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu’nun müdiresi Fatma Ayandan’dan yapılanları dinleyen emekli eğitimciler, okuldaki pozitif değişimlerden dolayı büyük bir memnuniyet duydular. Bu anlamlı ziyarette, emekli eğitimciler, “Bizim umut kaynağımız sizsiniz. Bayrağı sizlere devrettiğimiz için çok mutluyuz” diyerek, eğitim yolculuğundaki bayrağın yeni nesillere teslim edilmesinin önemini duygusal bir dille vurguladılar.

banner111

Buluşmanın doruk noktası, emekli eğitimcilerin okula hediye ettiği bayrak oldu. Bu bayrağı yıllar boyunca gururla taşıdıklarını belirten misafirler, “Bundan sonra bu bayrağı sizin de aynı gururla taşımanızı diliyoruz” sözleriyle, eğitimdeki meşaleyi yeni nesillere devretmenin simgesel anlamını pekiştirdiler. Bu anlamlı ziyaret, nesiller arası bilgi ve deneyim paylaşımının kıymetini ve eğitimin sürekliliğinin güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2024, 12:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83