Mersin'de Peynir Festivali

Türkiye Ulusal Peynir Festivali, Forum Mersin AVM'de yapılacak.Forum Mersin AVM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Forum Mersin 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Ulusal Peynir Festivali 2013'e ev sahipliği yapacak. Üç...

Mersin'de Peynir Festivali
Türkiye Ulusal Peynir Festivali, Forum Mersin AVM'de yapılacak.

Forum Mersin AVM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Forum Mersin 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Ulusal Peynir Festivali 2013'e ev sahipliği yapacak. Üç gün boyunca devam edecek Peynir Festivali kapsamında, peynirden heykel yarışmasından peynir fotoğraf sergisine, peynirli tatlılar yarışmasından peynirin yapılışını anlatan sinevizyon gösterimine ve peynir resim yarışmalarına kadar renkli etkinlikler düzenlenecek.

Festivalle ilgili açıklamalarda bulunan organizatör şirketin ortaklarından Mehmet Efe, "Türkiye Ulusal Peynir Festivali 2013 ile hem üreticileri hem de tüketicileri bir araya getireceğiz. Festival ziyaretçileri, katılımcılar aracılığıyla adını duymadıkları çok farklı Anadolu peynirleriyle tanışma ve tatma fırsatı bulacaklar. Bugüne kadar peynir festivaliyle ilgili herhangi bir şenlik veya fuar yapılmamasından yola çıktık ve peynirin kültürümüzde önemli bir yeri olduğu kanısına vardık. Avrupa'da 300 farklı peynir çeşidi bulunuyor ve bununla ilgili birçok festival düzenleniyor. Yalnızca Anadolu'da 200'e yakın peynir çeşidinin olması festivalin gerekliliğini kanıtlıyor" dedi.

Efe, tüm Mersinlileri festivale davet etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83