Müftü İlhan ‘Dünya Hafızlık Günü’ programına katıldı

Müftü İlhan ‘Dünya Hafızlık Günü’ programına katıldı

Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hz. Hatice 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu iş birliğinde düzenlenen ‘Dünya Hafızlık Günü’ programına katıldı.

Programda konuşan Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Kur’an-ı Kerim’i hıfzetmenin, onu öğrenmenin, öğretmenin, anlamanın ve yaşamanın, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerden birisi olduğunu söyledi. Müftü İlhan, azimle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan öğrencileri tek tek tebrik etti. İlhan ayrıca hafızların yetişmesinde katkısı olan anne babalarına, Kur’an kursu öğreticilerine, okul öğretmenlerine ve maddi manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti. Sonrasında Alanya Müftülüğü’ne bağlı Hz. Hatice 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nda okuyan minik öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten şiirler ve hadis-i şerifler okudu.

banner111

Konferans salonunda düzenlenen programa Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Karataş, okul öğretmenleri, okul öğrencileri, Hz. Hatice 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğreticileri, Hz. Hatice 4-6 Kur’an Kursu öğrencileri ve velileri de katıldı. Programda ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığ’ınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Berna Karadağ, Fatmagül Zavlak, Şeyma Sezel, İrem Odabaşı, Rabia İlhan, Emine Edibe Özdemir ve Sevde Ay’a İlhan tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Program, çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83