Patika Derneği Alanya Belediyesi’ne kas simülatörü hibe etti

Patika Derneği Alanya Belediyesi’ne kas simülatörü hibe etti

Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği, Alanya Belediyesi'ne Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi'nde kullanılmak üzere EMS Kas Simülatörü hibe etti.


Cihaz, Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Can Direkçi ve Hürses Ceylan tarafından Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan'a teslim edildi. Cihaz hakkında bilgi veren Patika Üyesi ve Alanya Üniversitesi Fizyoterapi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erdem Demir, cihazın spor yaralanmaları, engellilik durumları, felç durumları, kas yaralanmalarında tedavi sürecine destek olan, kastaki atrofi oluşumunu önlemeye katkı sağlayan bir fizik tedavi cihazı olduğunu belirterek böylesine kapsamlı bir cihazın Alanya Belediyesi'ne kazandırılmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

banner111

"PATİKA İLE ALANYA BELEDİYESİ HEP OMUZ OMUZA"

Alanya Belediye Başkanı Nazmi Yüksel’de, geçmiş dönemde Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği ile çok başarılı işlere imza attıklarını, Nilüfer Konseri etkinliği ile Engelli Koordinasyon Merkezine tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların kullanımına uygun bir minibüs kazandırdıklarını, ayrıca kollarını kullanamayanlar için mimik cihazını temin ettiklerini, birçok ihtiyaç sahibi vatandaşa da bu işbirliği neticesinde destek sağlandığını belirtti.

"ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ"

Başkan Yardımcısı Yüksel, devlet ve sivil toplum iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu bu deprem sürecinde bir defa daha gözlemlediklerini belirterek, "İyi bir iş birliğinin insanların hayatına nasıl dokunduğunu gözlemledik, bu nedenle Alanya Belediyesi olarak Sivil Toplum Örgütleri ile bu şekilde başarılı iş birlikleri yapmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyor, hibelerinden ötürü Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği'ne teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2023, 16:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83