banner203

Rektör Kalan'dan 10 Kasım Atatürk'ü anma mesajı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Rektör Kalan'dan 10 Kasım Atatürk'ü anma mesajı

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Kalan, “Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri, Kurtuluş Savaşı’mızın lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

banner111

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize aşıladığı kurtuluş azmi ve cesaretiyle istiklal ve istikbal yolunda her türlü engelin nasıl aşılabileceğini göstermiştir. Milletimizin özündeki bağımsızlık ateşini yeniden yakmıştır.

Bizler biliyoruz ki 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Büyük Önder Atatürk’ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de bizlerin yolunu aydınlatmaktadır, aydınlatacaktır.

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek yolumuzu ve yönümüzü çizmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şâd olsun.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83