banner203

Safarilerin sorunları ALTSO'da konuşuldu

Son günlerde üzücü kazalarla Alanya gündeminden düşmeyen safari sektörünün sorun ve çözüm önerileri ALTSO’da geniş çaplı toplantıda ele alındı. Toplantıda safari sektör temsilcileri ile ilgili kurum yetkilileri karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. 

Safarilerin sorunları ALTSO'da konuşuldu

Toplantıya Başkanlık yapan ALTSO Başkanı Eray Erdem, özeleştiride bulundukları toplantıda sektörün sorunlarını da ele aldıklarını dile getirirken özellikle eğitim eksikliği konusunda oda olarak gerekli adımların atılacağını dile getirdi.

banner111

Başkan Eray Erdem, toplantıdan sonra sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;: “Alanya Emniyet Müdürümüz Murat Kenan Patat, Alanya Jandarma Komutanımız Binbaşı Hüseyin Direk, Alanya Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yenialp, TÜRSAB Alanya BYK Başkanımız Kerim Sarıkaya ALTİD Başkanımız Burhan Sili, Alanya Turizm İlçe Müdürümüz İbrahim Saraç, Komite Başkanımız Hasan Süvari ve safari sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileriyle bir araya geldik.
Son günlerde yaşanan ve hepimizi derinden üzen kazalarla gündeme gelen Safari sektörü temsilcilerimiz ile özeleştiri yaptığımız toplantıda onların da acil çözüm bekleyen talep ve sorunlarını derinlemesine masaya yatırdık. 
Bundan sonra hem turizm sektörüne zarar veren hem de vicdanları yaralayan olumsuz olayların nasıl önüne geçilebileceği konusunda her kesimin görüş ve önerilerini aldık. 
Yanlış uygulamaların bir an önce son bulması, kurallara firma yetkilileri ve çalışanların harfiyen uyması konusunda fikir birliğine vardık. Gerekirse bu konuda gerekli eğitim çalışmalarının da biran ön ce başlatılması için üzerimize düşeni yapacağımıza dikkat çektik. 
Toplantımıza katılan tüm sektör temsilcilerine teşekkür ederim.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83