banner203

Sapadere Kanyonu ekoturizm alanına yoğun ilgi

Orman Genel Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçirilen Sapadere Kanyonu Ekoturizm Alanı ve Doğa Yürüyüş Yolu yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Cazibe merkezi haline gelen Sapadere Kanyonu Ekoturizm parkuru NTV’de yayınlanan ekolojik turizm konulu Yeşil Ekran programında tüm Türkiye’ye tanıtılacak.

Sapadere Kanyonu ekoturizm alanına yoğun ilgi

Geçtiğimiz aylarda Orman Genel Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nin iş birliği ile yapılan Sapadere Kanyonu Ekoturizm Alanı ve Doğa Yürüyüş Yolu’nun açılışı gerçekleştirilmişti. Açıldığı günden beri vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı misafirlerin uğrak noktası olan parkur, muhteşem doğası ve doğal yaşam ortamı ile ilgi çekmeye devam ediyor. 3 bin 358 metrelik, bölgenin en güzel ve en büyük parkurlarından olan Sapadere Kanyonu Ekoturizm Alanı ve Doğa Yürüyüş Yolu, Buse Yıldırım’ın sunumu ile NTV ekranlarından tüm Türkiye’ye tanıtılacak.

NTV’nin çekimlerine katılmak ve parkuru incelemek üzere Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Orman Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Özgür Balcı, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Alaettinoğlu ve Nazmi Yüksel, Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Karabacak, Antalya Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Abdullah Yüksel, Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez, Alanya Orman İşletme Şefi Ali Kağan Yüksel ve Sapadere Muhtarı Hamit Baç bölgede bir araya geldiler. NTV’nin ekolojik turizm konulu programının çekim ekibi ve ünlü sunucusu Buse Yıldırım’da bölgede çekimlerini gerçekleştirdi.

BALCI; “ALANYA BELEDİYESİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM”

Orman Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Özgür Balcı, Alanya Belediyesi ile ortak gerçekleştirdikleri projeyi çok beğendiğini belirterek, “Sapadere Kanyonu, bu yıl hizmete aldığımız ve Alanya Belediyesi ile iş birliği halinde yaptığımız bir çalışma. Bende ilk kez ziyaret ediyorum sadece fotoğraflardan ve planını imzalayarak vakıf olduğum bir işti. Taşrada bu işe emek veren arkadaşlarımızın o estetik aklının yeterince geliştiğini ve hatta çok çok öne geçtiğini görmüş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu anlamda Sayın Bölge Müdürümüz Vedat Dikici Bey’i tebrik ediyorum. Şube Müdürümüz Abdullah Yüksel’i tebrik ediyorum. Burası yapılırken ne zorluklar yaşadıklarını tahmin edebiliyorum. Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e ayrıca teşekkür ediyorum. Burasının çok uluslu bir ziyaretçi potansiyeli var. Alman, İtalyan ve Rus yol üzerinde gördüklerimiz oldu ve yerli turistlerimiz vardı. Her birinin gözünde o ışıltıyı görmek güzeldi. Bunu mutluluğu tarif edilmez ve bu anlamda çok güzel bir gün yaşıyoruz. Tüm Antalya Orman Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

banner111

BAŞKAN YÜCEL; “KORUMAYA VE GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de konuklarını ağırladığı Sapadere Kanyonu’nda, “Bizleri ziyaret eden Orman Genel Müdürü Daire Başkanı Özgür Balcı ve beraberindekilere teşekkür ediyorum. Ayrıca çok uğraşlar ve emekler verdiğimiz bu güzel parkuru ülkemize tanıtacak olan NTV ekibine de teşekkür ediyorum. Sapadere Kanyonu Ekoturizm Alanı ve Doğa Yürüyüş Yolu’nun bu kadar ilgi ve alaka görmesi, her gün yüzlerce kişi tarafından tercih edilmesi bizleri mutlu ediyor ve ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Bu doğal ortamı korumaya ve parkurumuzu geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 12:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83