banner203

Solo Türk, gösteri öncesi provayla Antalya semalarında gövde gösterisi yaptı

Solo Türk F16 Gösteri Ekibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında 29 Ekim Cuma günü Antalya’daki gösteri öncesi hazırlıklarına Konyaaltı plajları Olbia kent meydanında prova yaptı.

Solo Türk, gösteri öncesi provayla Antalya semalarında gövde gösterisi yaptı

banner111

Türk Hava Kuvvetleri gösteri takımının F-16 C Blok-40 jet savaş uçağını kullanarak yaptığı tek kişilik hava akrobasisi filosuna verilen isim olan Solo Türk, ana hava akrobasisi gösteri takımı Türk Yıldızları gibi Türk pilotlarının manevra kabiliyeti ve eğitim seviyesini izleyicilere sunuyor. İlk gösterisini Türk Hava Kuvvetlerinin 100'üncü yıl etkinlikleri için sergileyen Solo Türk, 15 Nisan 2011 tarihindeki bu etkinlikte Ankara'daki Akıncı Hava Üssü'nde boy göstermişti. Teknofest İstanbul gibi yerel ve uluslararası etkinliklerde gösteri uçuşları icra eden filo, özellikle milli bayramlarda uçuşlar gerçekleştiriyor.

Vatandaşlar Solo Türk'ü izlemek için sabırsızlanıyor

 

Antalya semalarında öğle saatlerinde görünen iki adet F-16 C tipi gösteri uçağı, 10 dakika boyunca gökyüzünde kalarak Antalya semalarında adeta gövde gösterisi yaptı. Uçakların sesini duyan vatandaşların 29 Ekim kutlamalarındaki Solo Türk gösterisi için olan heyecanı şimdiden had safhaya ulaştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.