banner203

Teleferik durduruldu mu? Firmadan açıklama var

Alanya Teleferiğin mühürlendiği iddialarının ardından açıklama yapan şirket, iddiaların asılsız olduğunu, elektrik bakım ve onarımı nedeniyle faaliyetlerini geçici olarak ara verdiğini duyurdu.

Teleferik durduruldu mu? Firmadan açıklama var

Alanya Teleferik İşletmecilik Anonim Şirketi yaptığı açıklamada teleferiğin mühürlendiği ve sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Alanya Teleferik İşletmecilik Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Yazılı basında ve sosyal medyada şirketimizin Alanya Belediyesi ile yaptığı sözleşme şartlarına uymadığı ve Alanya teleferiğin bu sebeple belediye tarafından mühürlendiği yönünde asılsız iddialar yer almıştır.
Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 23 Ağustos 2022 ve 25 Ağustos 2022 tarihli yazıları uyarınca, tesisimizin yanında bulunan sosyal tesis ve park alanında 29 Ağustos 2022 tarihinde başlayacağı ve 30 gün süreceği belirtilen elektrik bakım, onarım ve iyileştirme çalışmaları sırasında can ve mal kaybı yaşanmaması için şirketimizce teleferiğin faaliyetlerine geçici süreyle ara vermek durumunda kalınmıştır. Teleferiğin mühürlendiği ve şirketimizin sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmediği yönündeki iddialar, gerçeği yansıtmamaktadır. Alanya’da turizm sezonunun yoğun olduğu bir dönemde tesisimizin faaliyetlerine mani olan ve ziyaretçilerimizin mağduriyetine yol açan elektrik bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin itirazımız, belediyeye iletilmiştir. Konunun Alanya Belediyesi tarafından en kısa sürede çözüme kavuşturulması beklenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83